Koloveč uspěla ve Vejprnicích

Plzeňský kraj – Fotbalistům Kolovče vyšla odveta za semifinále Krajského poháru.

13.5.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Exdivizní celek ve Vejprnicích prohrál ve středu 2:3 a bledě to s ním vypadalo i v souboji 25. kola, nicméně tři body si nakonec odváží.

Na opačném pólu tabulky si zkomplikoval život Horšovský Týn, s favorizovanými Klatovy padl 1:3. Kvůli vydatnému dešti byly odloženy duely v Horažďovicích a Lubech.

Přeštice – Domažlice B 5:3

Skóre jako na houpačce a výhru domácích viděli diváci v Přešticích. Domácí dotáhli dvoubrankové manko a nakonec zvítězili 5:3.

„Branky jsme inkasovali po standardních situacích, ve hře jsme byli lepší, zvítězili jsme po zásluze," řekl vedoucí mužstva Přeštic Pavel Bočan.

Poločas: 2:2. Branky: 61. a 88. Mastný, 34. Vacík, 37. Přibáň, 58. Zoubek – 9. a 20. Bezděk, 74. Hošek. Nejlepší hráči: Mastný – Bezděk. Rozhodčí: Petržílka. ŽK: 3:4. Diváci: 70.

Přeštice: Kašpar – Benedikt (84. Gruszka), Uzlík, Zoubek, Přibáň, Duchek, Hrdlička, Mastný, Vacík (73. Bouc), Lambor (69. Trdlička), Kuťák. Trenér: Šihlánek.

Domažlice B: Bratanič – Bezděk (50. Krakeš), Jarina, Soukup (46. Vísner), Waldmann (76. Rojt), Pavlíček (86. Kubica), Hartl, Lešek, Ferra, Hošek, Bláha. Trenér: Rybár.

Holýšov – Chotíkov 1:2

Výhru na stranu Chotíkova urval v závěru David Míka, domácí prožili smolný zápas, ve kterém nevyužili řadu šancí.

„Vypracovali jsme si několik šancí, třeba Klásek trefil břevno prázdné branky," hlesl sekretář Holýšova Petr Třeštík.

Poločas: 1:1. Branky: 21. Klásek – 8. Puchmertl, 81. D. Míka. Nejlepší hráči: Majlát – D. Míka. Rozhodčí: Kastl. ŽK: 3:1. ČK: 0:1. Diváci: 120.

Holýšov: Míčka – Trhlík, Vrba, Klásek (67. Kubina), Majlát, Schamberger, Panuška, Bouzek, Staněk, Procházka (81. Vítek), Vachtl. Trenér: Bárta.

Chotíkov: Bejdák – Mich. Prais, Fikar, Kluska, M. Scheinherr, Puchmertl, Mar. Prais (30. Prokopec), M. Míka, Krásný (71. Zedník, Pechler, D. Míka. Trenér: Urbánek.

H. Týn – Klatovy 1:3

Poslední celek soutěže si připsal další porážku a zkomplikoval si naději na záchranu. Favorit šel brzy do vedení a zápas v poklidu dohrál.

Poločas: 0:2. Branky: 75. Havlíček – 8. Brož, 26. Hanzlík, 62. Kadlec. Nejlepší hráči: Havlíček – Hanzlík. Rozhodčí: Schneider. Bez karet. Diváci: 50.

H. Týn: Touš – R. Šindelář, Ouřada, Havlíček, Šinál, Pazderník, Lagron, Blacký, Barnáš, Šperl, Wolf. Trenér: Moravec.

Klatovy: Beke – Brož, Skala (85. Rendl), J. Matějka, Vítovec, Hanzlík, Mészáros, D. Matějka (46. Štengl), Janda, Dytrt, Kadlec. Trenér: Vašica.

Rapid – Příkosice 1:1

Plzeňanům vychází závěr soutěže na jedničku, čtvrtý zápas v řadě neodešli s prázdnou.

„Hrálo se vyrovnané utkání. Po gólu na 1:1 hosté přebrali iniciativu, ale remízu jsme udrželi," řekl asistent kouče Rapidu Radek Černický.

PK: 5:4. Poločas: 1:0. Branky: 32: Fleissig – 68. Kotnauer. Nejlepší hráči: Matějka – Kotnauer. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 1:1. Diváci: 50.

Rapid: Matějka – Nový, Buček, Šimsa, Brabec, Švejda, Čupalka, Harmády, Fleissig (65. Hucl), Pubrle (85. Morávek), Hodaň (80. Polášek). Trenér: Mysliveček.

Příkosice: Vaník – Herák, Korecký, Marek, Papáček (40. Jandoš), Pražák (71. Vlček), Komanec, Lisý, Kotnauer (87. Sedlák), Kohout, Spěváček (30. Fiala). Hrající trenér: Pleticha.

Vejprnice – Koloveč 1:2

Koloveč zvládla odvetu za středeční semifinále Krajského poháru a zvítězila ve Vejprnicích 2:1. Domácí mířili za výhrou, jenže v závěrečné desetiminutovce souboje přišel zvrat.

„Měli jsme více ze hry a vypracovali jsme si množství šancí, soupeř se prosadil z pokutového kopu a střelou z dálky. Naše porážka je nezasloužená," bědoval vejprnický sekretář Milan Radimák.

Poločas: 1:0. Branky: 31. Kasýk – 79. Černohorský z PK, 84. P. Gabriel. Nejlepší hráči: Sulek – T. Došek. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 3:3. Diváci: 80.

Vejprnice: Slováček – Studenk, Rada, Černý, Sulek, Hora (88. Kuráž), Lhotka, Kasýk, Biedermann (34. Paul), Grätsch, Puhlovský (81. Korelus). Trenér: Dejmek.

Koloveč: P. Fillinger – Vlček, Milota, L. Došek, Baxa, P. Gabriel, Černohorský, Šperl (90. Rejthar), M. Fillinger, T. Došek (23. Duchoň), M. Gabriel (62. Kadlec). Trenér: Hirschl.

Dynamo ZČE – Stod 1:0

Tři body zůstaly na Petříně, výhru vystřelil domácímu celku Marek Vohrna.

„V utkání jsme měli mírnou převahu, ze které jsme vstřelili vítěznou branku. Stod v závěru měl několik závarů po rohových kopech, ale výhru jsme si vzít nenechali," popsal průběh duelu sekretář Dynama Jiří Kural.

Poločas: 0:0. Branka: 60. Vohrna. Nejlepší hráči: Bednář – Kaas. Rozhodčí: Burda. ŽK: 2:1. Diváci: 100.

Dynamo: Tománek – Macht, Feiferlík, Vít, Šebek, Meszáros, Bednář, Vohrna (88.Rout), Peterka (65. Škarda), Kropáček (85.Chocholatý), M. Kraus. Trenér: Kural.

Stod: Pochobradský – Höffler, Bouřa, Bukovský, Lukášek, Bárta (63. Štökl – 71. Výrut), Kaas, Lihm, Fořt, Chovan, Molek. Trenér: Honal.

Utkání Horažďovice – Sušice bylo pro nezpůsobilý terén odloženo na 15. 5. od 18 hodin, odložen byl také duel Luby – Horní Bříza.

Martin Šiška

Autor: Redakce

13.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

METAMORFÓZY. Některá vystavená díla téměř levitují v prostoru DEPO2015.

Výstava Metamorfózy v DEPO2015

Rána hodinu po večerce. Zamykají se cely na noc?

Skupina vězňů vnikla do nezamčené cely, úder poškodil zrak.

Praktici zavřeli své ordinace, pokračují v protestech

Plzeň - Mnoho praktických lékařů pro děti a dospělé ve středu zavřelo své ordinace.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Škodovka prohrála, přesto je první

Litvínov, Plzeň – Hokejisté Škody Plzeň sice v úterním 14. kole prohráli na ledě posledního Litvínova po prodloužení 1:2, přesto se vyhoupli do čela extraligy  před Kometu. Obhájci titulu totiž vyšli naprázdno v Třinci, ale za Škodovkou zaostávají na začátku druhé čtvrtiny jen o skóre.