Přesto bojovali do poslední minuty, a protože si duel posledního kola s rezervou Bohemians 1905 předehráli, v pátek na půdě Hořovicka se představili v této soutěži naposled. A dokázali uhrát remízu 2:2.

Chodové rychlým gólem prohrávali, Malý vyrovnal a šest minut před koncem poslal Tomáš Došek hosty do vedení. Když se už zdálo, že epilog bude vítězný, v samotném závěru domácí skóre srovnali.

„Určitě to bylo kvalitní utkání. Oba celky předváděly útočný fotbal, který se musel líbit," pochvaloval si vedoucí kolovečského týmu Josef Kaigl. Koloveč hrála bez stabilního stopera Radka Černého. „Pracovní důvody mu nedovolily jet s námi k utkání," vysvětlil jeho absenci Kaigl.

Přesto nebyli hosté daleko od vítězství. „Rozhodně jsme si vypracovali víc šancí než domácí. Třeba Malý s Tomášem Doškem mohli přidat další góly. V posledním utkání to byl od nás dobrý výkon," uvedl Josef Kaigl.

Tachovští hráči si minulou středu doma v předehrávce posledního kola pohráli s juniorkou pražské Dukly a porazili ji vysoko 5:1. V sobotu v Milevsku však bylo všechno jinak. Výkon nedokázali zopakovat a prohráli 0:2.

„Ani se mi nechce utkání hodnotit. Byl to totiž nejhorší výkon za dva roky pod mým vedením," jen si povzdechl tachovský trenér Jaroslav Pták. Svému týmu tentokrát adresoval jen kritická slova. „Dal jsem možnost zahrát si i hráčům z lavičky, ale byla to bída, strašná bída."

A jaké viděl kouč konkrétní nedostatky? „Kluci hráli pasivně, nechtělo se jim běhat, nechtělo se jim hrát, vůbec nic nevymysleli. Ani domácí nehráli nic velkého, ani neměli převahu, byl to obostranně slabý fotbal. Sotva úroveň krajského přeboru," lamentoval Jaroslav Pták.

Přitom Tachov měl i brankové šance. „Za stavu 1:0 nastřelil Žemlička hlavou břevno, potom Machač v šanci mířil vedle, nevedlo se ani Dvořákovi. Pokazili jsme si dobrý dojem ze sezony a to mě mrzí hodně," uzavřel hodnocení tachovský kouč.

Rokycany si utkání v Čížové předehrály už ve středu a zvítězily vysoko 4:0. Jsou jediným reprezentantem Plzeňského kraje, který se představí i v posledním kole. Už v pátek hostí tým Hořovicka.