„To, že se mi podařilo vstřelit první branku v evropských pohárech zrovna v tomto zápase, mě těší. Je to pro mě skvělá motivace do dalších utkání,“ rozplýval se juniorský reprezentant.

Moment z dvaadvacáté minuty si bude asi ještě dlouho v hlavě spokojeně promítat. „Byl to rozehraný roh. Pavel Horváth mi dal krásně balon na vápno a já jsem to tam trefil levačkou,“ popisuje jeden z klíčových okamžiků celého mače. Co ho bude premiérová pohárová trefa stát, zatím netuší. „Jak drahé to bude, nevím. Ale kluci v kabině určitě něco vymyslí. Hlavně Pavel Horváth,“ říká s úsměvem Darida.

Kolena se mu nerozklepala strachy ani před takovými hvězdami, jako jsou Raúl nebo Huntelaar. „Na hřišti je beru jako kterékoliv jiné hráče. Ale určitě na to budu vzpomínat, že jsem si zahrál proti Raúlovi, což je hodně známé jméno,“ svěřuje se.

Nerozhodný výsledek považuje za slušný vstup do jarní části sezony. Úplně spokojený ale není. „Byl bych raději, kdyby to skončilo 1:0 nebo 2:0. Ta remíza je vzhledem k průběhu zápasu přeci jen trochu zklamáním,“ sděluje šikovný záložník. Se hrou mužstva, které kromě Jiráčka v zimě ztratilo i za doping potrestaného obránce Davida Bystroně, byl spokojený. „Myslím si, že bylo vidět, že tým bude fungovat. Určitě nás to do dalších utkání povzbudí. Až budeme v plném zápasovém vytížení, bude to ještě lepší,“ konstatuje Darida. Celý dvojzápas je podle něho ještě otevřený. „Určitě budeme hrát ofenzivně, jak jsme zvyklí. Když tam dáme gól, zase budeme na koni my. Uvidíme, jak to bude vypadat,“ dodává. V odvětě jej čeká možná ještě těžší úloha než v prvním zápase. Ve středové řadě se totiž nebude moci opřít o výkon kapitána Pavla Horvátha, který nebude hrát kvůli žlutým kartám. „Určitě nám bude hodně chybět. Dává hře zkušenost. Teď bude na nás ostatních, abychom zabral ,“ myslí si.

Na nově zrekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech se mu hrálo výborně. „Bylo to pěkné. Prakticky bylo vyprodáno, takže tam panovala pěkná atmosféra,“ říká. Nebylo tomu tak ale od samého začátku. Prvních deset minut totiž viktoriánští fanoušci nebyli v podstatě vůbec slyšet. Tichem protestovali proti ceně lístků na zápas. „Trošku jsem si všiml toho, že ze začátku byli vlažnější, ale pak se to rozjelo a ke konci už bylo vše super,“ doplňuje.