Do přípravy nastoupil s měsíčním zpožděním, ale kondiční manko podle svých slov stačil Václav Procházka dohnat: „Jsem připraven," hlásil včera v Neapoli zkušený stoper Plzně.

Pomohlo vám v dohánění fyzičky hodně soustředění na Kypru, kde jste nastoupil i v posledním přípravném duelu proti Wrocławi?
Ano, i když to na Kypru bylo herní soustředění, já ho měl spíše jako kondiční. Až 
v závěru jsem se více zapojil i na hřišti a stačil si zahrát v posledním utkání. Trénuji naplno a bez úlev, vyzkoušel jsem si, že koleno zátěž vydrželo. Cítím se den ode dne lépe.

Podpořila skutečnost, že jste na zápas s Neapolí připraven, vaši psychiku?
Je to tak, jsem moc rád, že jsem to stihl. Moc by mě mrzelo, kdyby se mi to nepodařilo. Dělal jsem hodně pro to, abych se na hřiště vrátil. Je dobře, že už jsem s mužstvem.

Už jste měl ve své kariéře příležitost potkat se s italským soupeřem?
Zahrál jsem si proti Fiorentině a jednou s Mladou Boleslaví jsme hráli v předkole Poháru UEFA v Palermu, ale já nenastoupil, byl jsem zraněný. Dobře si pamatuji bouřlivou atmosféru zápasu, Palermo je stejně jako Neapol tým z jihu Itálie, kde jsou fanoušci temperamentní.

Neapol disponuje obrovskou ofenzivní silou, jména Cavani, Panděv či Hamšík mluví za všechno. Na co si budete muset dávat největší pozor, abyste útočnou hrozbu eliminovali?
V případě, že má soupeř na hrotu Cavaniho a v záloze Hamšíka, musíte být stoprocentně koncentrovaní na každou herní situaci, i takovou, která zdánlivě jako nebezpečná ani nevypadá.

Před rokem jste zahajovali jarní sezonu stejnou soutěží. Ve vyřazovací fázi Evropské ligy jste se utkali s bundesligovým Schalke 04 a pro vás to byl první soutěžní zápas v dresu Viktorie po návratu z Mladé Boleslavi. Vzpomněl jste si na to utkání?
Abych řekl pravdu, tak na tohle jsem vůbec nepomyslel. Ale když teď tak o tom přemýšlím, je to s Neapolí velice podobný zápas jako před rokem se Schalke, proti soupeři kvalitativně srovnatelnému. Jenom doufám, že tentokrát dopadne lépe než vloni.

Když oba týmy srovnáte, vyhovuje vám spíše italské pojetí fotbalu než důrazná a přímočařejší hra Schalke?
To se takto nedá říci, obě pojetí jsou dost rozdílná. My v utkání proti Neapoli budeme chtít využít toho, že možná hráči italského mužstva, zdůrazňuji možná, mohou po mentální stránce třeba některou situaci vypustit. Může se to stát.