„Čekal jsem na sníh o svátcích, abych si zalyžoval, ale přišel až teď. To běhání v přípravě nepřidá, ale je to stejné jako vloni. To jsme pak získali titul, takže kdyby se to opakovalo, nebudu se zlobit," směje se Daniel Kolář.

Zimní dřinu nemají fotbalisté v oblibě, ale berou to tak, že to k jejich práci patří. „Abych řekl pravdu, na zimní přípravu jsem se netěšil. Je to nutné zlo, ale už jsme ji absolvovali mnohokrát a všichni víme, že je to potřeba. A je to také důležité proto, abychom vypadali dobře v plavkách," žertuje kapitán Viktorie.

Zkušený záložník převzal kapitánskou pásku už na podzim v utkáních, kdy nebyl ve hře Václav Procházka. Zvýšenou odpovědnost z nové role prý ale nepociťuje.

„Pro mne to není žádná změna. Myslím si, že mám zodpovědnost i v situaci, kdy kapitánem nejsem. Pro mě to není zavazující," říká.

Fotbalisty Viktorie čekají stejně jako v předchozích dvou letech v rámci zimní přípravy dvě soustředění v teple, v Turecku a na Maltě, přičemž do Turecka pojedou už potřetí do stejného místa.

„To, že jezdíme na stejné místo, vidím jako výhodu. Prostředí velmi dobře známe, je to tam fajn, docela už jsme si zvykli. Alespoň si nemusíme zvykat na něco jiného, což je příjemné," míní Daniel Kolář.

Na nové prostředí si ale budou muset hráči českého mistra zvyknout na Maltě, kam výprava Viktorie vyrazí na soustředění poprvé v historii klubu.

„Malta je pro nás nová, ale věřím, že vedení klubu vybralo dobrý resort," přeje si.

Viktorii čeká na jaře boj o titul, Západočeši přezimují v čele tabulky s náskokem tří bodů před Spartou, další týmy už mají větší bodový odstup.

„Sparta chce určitě získat titul, ale pro nás bude důležitý každý ze čtrnácti jarních utkání, ať je to proti Ostravě nebo Spartě," míní Kolář.