„Čeká nás další nádherný stadion a skvělá atmosféra. Fanoušci Schalke byli slyšet už v Plzni, fandili celý zápas. A co teprve tady ve Veltins Areně. Moc se na zápas těším,“ svěřil se včera Daniel Kolář.

S jakými pocity jste přijali vítězství Schalke v bundeslize nad Wolfsburgem v poměru 4:0?
Přijali jsme to tak, jak to je. Schalke mohlo v tomto utkání vyhrát třeba 8:3. Zvítězilo zaslouženě, ale ve čtvrtek večer to bude úplně jiný zápas než proti Wolfsburgu.

Co říkáte na to, že v odvetě nastoupíte bez svého kapitána Pavla Horvátha, který v Plzni za tři a půl roku chyběl v sestavě minimálně?
Pavel už nám chyběl několikrát. Například v minulé sezoně, kdy jsme získali titul, nehrál v utkání v Teplicích, což byl pro nás klíčový zápas. Utkání jsme nakonec vyhráli a hodně jsme se přiblížili k titulu. A já doufám, že si v odvetě v Gelsenkirchenu poradíme bez Pavla stejně, jako jsme si poradili v Teplicích.

V čem nejvíce vám bude Pavel Horváth na hřišti chybět?
Je to zkušený fotbalista, který ví, kdy má podržet balon a kdy má hru naopak zrychlit. Tohle nám bude chybět.

Jak bude chybět vám osobně, přece jen jste spolu ve středové řadě často v kontaktu?
To je pravda, ale kluci, kteří ho nahradí, mají také svoji kvalitu. A my stejně, pokud chceme dlouhodobě pomýšlet na dobré výsledky, musíme umět hrát i bez Pavla. Už několikrát jsme si s tím poradili a já věřím, že to dokážeme i ve čtvrtek.

Trenér Pavel Vrba prohlásil, že má několik variant, jak kapitána mužstva Pavla Horvátha nahradit. Koho byste na jeho místě nejraději viděl vy?
Tak do toho se pouštět nebudu, to je plně v kompetenci trenéra a já mu do toho nebudu kecat. Myslím si ale, že máme v kádru hráče, kteří mohou Pavla nahradit.

Jaký vliv na pohodu v mužstvu před utkáním proti Schalke má vítězná přestřelka v Teplicích, kde jste dokázali otočit nepříznivý stav a získali jste velmi cenné tři body?
Pohoda v kabině byla i před zápasem v Teplicích a myslím si, že je to na nás i vidět. V Teplicích jsou asi ještě teď naštvaní, že prohráli. Hlavní ale je, že se to líbilo lidem.