„Kluky jsem v první půli nepoznával. Podali zatím nejhorší výkon za moje tříměsíční působení u týmu,“ zlobil se Jaromír Šimr, kouč fotbalistů divizního Senka Doubravka.

Plzeňané podlehli 0:2 na hřišti v tabulce poslední rezervy Táborska, která do té doby uhrála pouhé tři body.

„Soupeř nás přehrával ve všem. Byl malý zázrak, že jsme první poločas přežili bez inkasované branky,“ říká trenér Šimr, který svým svěřencům promluvil o přestávce patřičně do duše. A na hřišti to hned bylo znát.

„Ve druhém poločase to byl z naší strany úplně jiný fotbal. Vytvořili jsme si tři čtyři brankové příležitosti, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Naopak jsme dvakrát v závěru utkání inkasovali. Poprvé bohužel z dvoumetrového ofsajdu,“ mrzelo trenéra Jaromíra Šimra.

„Věřím, že v dalších zápasech zlepšíme koncovku, potřebujeme se chytit. Mužstvo určitě má na to, aby uhrálo lepší výsledky,“ věří ve svůj tým Šimr.

Utkání bez gólových šancí viděli fanoušci v Klatovech v duelu s Tachovem. „Byl to zápas od šestnáctky k šestnáctce. Jestli oběma týmům hrozilo nebezpečí, tak to bylo jedině po standardních situacích,“ říká Martin Knakal, hrající asistent trenéra Tachova.

Jedinou šanci zápasu měl v úvodu na kopačce právě Martin Knakal. „Měl jsem balon mezi nohama, rychle jsem vystřelil levačkou bodlem, ale stoper míč vykopl z brankové čáry,“ litoval Knakal.

V penaltovém rozstřelu exceloval tachovský brankář Houdek, který chytil čtyři pokutové kopy, a jeho tým bral bod navíc.

„S bodem jsem spokojený, byl to těžký soupeř. Penaltu jsem neviděl ani jednu, zásadně se na ně nedívám. Když jsem hrával, tak jsem penalty většinou proměňoval. Asi si vezmu na tréninku kopačky a budeme pokutové kopy trénovat,“ prohlásil klatovský kouč Michal Čadek.

Sedm gólů nastřílely v krajském přeboru Nýrsku vedoucí Rokycany. „První půli byl paradoxně chvílemi lepší soupeř. Zlomily ho až dva slepené v první čtvrthodině druhé půle,“ pochválil tým Nýrska kouč Rokycan Milan Dejmek.

Návrat na místo činu. Na tuhle bránu jsem dal Meierovi gól, ukazuje Ivan Bican, který se před pěti lety při startu Viktorie Plzeň v Lize mistrů proti Bayernu vrátil do Mnichova.
Zápasy s Bayernem? To nezapomenete, říká Ivan Bican