Fotbalový funkcionář je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy. Navíc měl on a skupina lidí kolem něho zpronevěřit 850 tisíc korun z pokladny PKFS.

„Vzhledem k současné situaci v českém fotbale, jeho nutné a široce podporované očistě, pokládáme za potřebné znát názor výkonného výboru krajského svazu na celou situaci,“ stojí v otevřeném dopise.

„Pokládáme za naprosto nepřijatelnou současnou nečinnost VV PKFS, která se omezila na pouhé konstatování, že po odstoupivším předsedovi byl vedením PKFS pověřen místopředseda pan Bartošek,“ píše se dále v prohlášení OFS Plzeň-město.

S textem dopisu projevili souhlas i zástupci většiny plzeňských klubů – SK Petřín, Senco Doubravka, Sokol Černice, Rapid, SSC Bolevec, Sokol Lhota, TJ Košutka, SK Smíchov, SK Slovan, Vodní stavby, Prazdroj, Letná a Sportovní škola.

Hlavními iniciátory celé akce jsou divizní kluby SK Petřín a Senco Doubravka. „Mluvíme mezi sebou už dlouho. Teď jsme hlavně chtěli ostatním okresům dát najevo, že se něco děje,“ uvedl Radek Vodrážka, trenér a funkcionář SK Petřín.

Věří, že se k jejich iniciativě teď připojí i zástupci ostatních okresů z regionu.

„Rádi bychom také měli informaci, kdo ze současných členů Výkonného výboru PKFS hodlá kandidovat i pro příští volební období, a to i z důvodu, že v současné době probíhá již iniciativa některých klubů při hledání vhodných kandidátů na nového předsedu a členy VV PKFS,“ píše se dále v dopise podepsaném Milanem Froňkem, předsedou OFS Plzeň-město.

Všechny zmíněné plzeňské oddíly se navíc domluvily na společné schůzce, jejímž hlavní bodem bude domluvení společného postupu směrem k okresní a pak i krajské Valné hromadě, která je naplánovaná na 4. března 2021 a předcházet jí budou VH v jednotlivých okresech.