Atraktivní derby rozhodl pět minut před koncem utkání Jakub Szedmák.

Další nováček divizní elity z Přeštic utrpěl doma v předkole MOL Cupu debakl, když nestačil na favorizované Karlovy Vary 1:6.

„Pro nás to byl nesmírně důležitý zápas. Utkali jsme se s favoritem na postup do ČFL a tento zápas nám ukázal spoustu věcí, na kterých je třeba pracovat,“ míní kouč Přeštic Václav Uzlík.
Premiéru si v přeštickém dresu odbyly posily ze Lhoty – Vladislav Fiala, Jiří Hrdlička a Václav Zelenka.

Přeštice – Karlovy Vary 1:6

Poločas: 0:1. Branky: 79. Bešta – 62., 73. a 89. Psohlavec, 16. Geňo, 57. Kalina, 87. Maňák. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 1:0. Diváci: 250.

Sestava Přeštic: Kašpar – Duchek, Lecjaks, J. Přibáň (46. Zelenka), Zdeněk, Lambor, Blahoudek (46. Hrdlička), Turek, Sýkora, Fiala, P. Bešta. Trenér: Václav Uzlík.

Petřín – Klatovy 1:2

Poločas: 1:1. Branky: 33. Bednář – 39. Diviš, 86. Szedmák. Rozhodčí: Šlapák. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Hřiště: Petřín Plzeň.

Petřín: Pfleger – Bendl, Hartl (46. Navrátil), Vohrna, Levý, Trojovský (46. Heller), Papáček, Zoubek, Bednář, Škarda (46. Motl), Šulc. Trenér: Radek Vodrážka.

Klatovy: Rojík – Cibulka, Žáček, Tříska, Vojtko, Pavlovič, Kotrba (70. Marek), Bezděk (46. Krásný), Szedmák, Lukeš, Diviš (46. Dolanský). Trenér: Dejmek.

VÝHRU JISKRY REŽÍROVALA POSILA Z TACHOVA

O víkendu sehráli svůj první přípravný zápas fotbalisté třetiligových Domažlic, kteří se na stadionu v Klenčí pod Čerchovem utkali s juniorským výběrem plzeňské Viktorie. Chodové si s mladým týmem Plzeňanů věděli rady a zvítězili 4:1. Dvěma góly se zaskvěl René Kropáček, kterého si trenér Vaigl přivedl do Domažlic z konkurenčního Tachova.

„Do zápasu jsme vstoupili z plné přípravy, ve které zatím nabíráme kondici, a tak jsem s výsledkem velmi spokojený. Hráči plnili taktické pokyny a zaslouženě vyhráli. Utkání splnilo přesně svůj účel,“ řekl bezprostředně po zápase nový trenér Jiskry Pavel Vaigl.

V dalším přípravném duelu vyhrály Vejprnice nad Zručí gólem Bárty 1:0.

Výsledky víkendových přípravných zápasů: Domažlice – Viktoria Plzeň U21 4:1 (2:0, branky: Kropáček 2, Hejda, Došlý – Tomáš Skála), Zruč – Vejprnice 0:1 (0:1, branka: Bárta).