Atraktivní a přitažlivé derby. Jinak se sobotní souboj divize A mezi fotbalisty Klatov a Tachova ani nazvat nedá. Po sedmi odehraných kolech jsou na tom zatím možná trošku překvapivě lépe Klatovy, které se drží v konkurenci divizních celků na třetím místě. Tachov je pátý a v případě vítězství za tři body proti regionálnímu rivalovi by svého nejbližšího soupeře dotáhl.

„Tachov beru tak, že v tabulce je sice za námi, ale zároveň ho považuji za jednoho z aspirantů na postup do vyšší soutěže. My jsme teď zas sebou zvládli dva těžké zápasy, výsledkově i herně, takže bychom chtěli pokračovat ve vítězném tažení. Víme, že nás čeká těžký soupeř, ale naší klatovskou pevnost jen tak zadarmo nedáme,“ slibuje kouč Klatov Michal Čadek.

„Jejich zápasy letos jsem zatím neviděl, ale hráli jsme s nimi vloni přípravu. Soupeř nás po standardkách a rychlých protiútocích rozebral a porazil 4:1. Byla to ale příprava a mistrovská utkání, to je přeci jen něco jiného,“ dodává trenér Klatovanů.

Na své si přijdou také fanoušci na Chodsku. Třetiligové Domažlice po nepříliš výsledkově povedených zápasech hostí na Střelnici Králův Dvůr. „Z posledních tří zápasů jsme získali pouze bod, to je pochopitelně málo. Prohráli jsme dvakrát venku, s Ústím nad Orlicí doma jen remizovali. Máme teď trošku složitější období, pořád nám chybí několik hráčů, ale na to se nebudeme vymlouvat. Šanci dostanou jiní. Na zápas Kralovým Dvorem se těším, mám tam kamarády, navíc tam hraje náš bývalý hráč Marek Hejda. Oni sice nestřílí moc gólů, ale mají jednu z nejlepších obran v soutěži. Jednoduché to nebude, ale chceme zvítězit,“ přeje si trenér Jiskry Pavel Vaigl.

Jak domažlický kouč nastínil, jeho tým trápí zranění. Kouč ve svých řadách stále postrádá kapitána Petra Mužíka, tvůrce hry a klíčového muže zálohy. „Petr už začal pomalu vyklusávat, za čtrnáct dní by měl začít s lehkým tréninkem. Ještě nějakou domu nám ale bude v zápasech chybět,“ uzavírá Vaigl.

Zajímavý zápas čeká příznivce krajské kopané na Petříně. Domácí celek v 8. kole nejvyšší krajské soutěže přivítá Luby. Ano, možná by se mohlo zdát, že souboj exdivizního celku s mátožným týmem z předměstí Klatov bude jednoznačnou záležitostí. Jenže Petřín naposledy ztratil bod v Horní Bříze, Luby naopak porazily Stříbro. „Při vší skromnosti a úctě k soupeři si uvědomujeme, že jsme jasným favoritem. Věřím, že to bude na hřišti vidět,“ přeje si kouč Petřína Plzeň Radek Vodrážka.

KAM ZA FOTBALEM

FORTUNA ČFL – sobota 16.00: Jiskra Domažlice – Králův Dvůr.
FORTUNA divize A – sobota 10.15: Přeštice – Mariánské Lázně, Táborsko B – Senco Doubravka, 16.00: Klatovy – Tachov.
Krajský přebor – pátek 16.00: Tlumačov – Zruč, sobota 10.15: Petřín Plzeň – Luby, 16.00: Rokycany – Nýrsko, Rapid Plzeň – Nepomuk, Lhota – Domažlice B (hř. Prazdroj), Bolevec – Horní Bříza, neděle 16.00: Mýto – Chotíkov, Stříbro – Vejprnice.
I. A třída – sobota 16.00: Horažďovice – Starý Plzenec, Meclov – Kaznějov (hř. Třebnice), Černice – Mochtín, Košutka – Sušice, neděle 16.00: Bukovec – Žihle, Holýšov – Svéradice, Staňkov – Žichovice, Rokycany B – Kralovice.
I. B třída, skupina A – sobota 15.00: Chodová Planá – Kozolupy, Chodský Újezd – Dlouhý Újezd, Stráž – Koloveč, Úněšov – Krchleby, neděle 10.15: Bělá nad Radbuzou – Postřekov, 15.00: Chodov – Planá, 16.00: Mrákov – Kdyně.
I. B třída, skupina B – sobota 10.30: Losiná – Chlumčany, 16.00: Kasejovice – Křimice, Svatobor Hrádek – Žákava, Chanovice – Přeštice B, Štěnovice – Klatovy B, Vrhaveč – Pačejov, neděle 15.00: Měčín – Chotěšov.
I. B třída, skupina C – sobota 13.00: Petřín Plzeň B – Mýto B, 16.00: Radnice – Tlučná, M. Touškov – Plasy, Volduchy – Slovan Plzeň, neděle 16.00: Vejprnice B – Třemošná, Příkosice – Holoubkov, Malesice – Raková.

Pavel Vrba.
Zastaví Viktoria neporaženou Spartu?