Všichni čtyři regionální účastníci divizní skupiny A hrají o víkendu své soutěžní zápasy před vlastními fanoušky. Velice těžká šichta čeká poslední Petřín, který v týdnu padl s Hořovickem 2:5 a cestu za záchranou si výrazně zkomplikoval. Šanci na reparát mají svěřenci trenéra Radka Vodrážky už zítra dopoledne (10.15) proti nevyzpytatelnému Českému Krumlovu.

Ve stejný čas se svým příznivcům představí také Přeštice, které hostí silného nováčka ze Soběslavi. Od 17 hodin hraje Doubravka s jihočeskou Malší a Klatovy coby dvanáctý tým divizní tabulky vyzvou na jaře trápící se celek Dobříše, který soubojem s Klatovy uzavře kompletní jarní sbírku zápasů s týmy z Plzeňského kraje.

„Soupeři se na jaře příliš nedaří. Zvlášť venku. Náš herní obraz naopak není úplně špatný. Prohráli jsme jen v Rakovníku a těsně na půdě Karlových Varů. Doma body sbíráme a něco jsme si přivezli i z cizích hřišť. Byť to bylo jen za bod nebo dva,“ říká trenér Klatov Michal Čadek.

Ilustrační foto.
Máte rádi výzvy? Běžte půlmaraton. Startuje zítra

„Naše situace v tabulce není jednoduchá, všechny týmy se zvedají a o záchranu se bude hrát až do poslední chvíle,“ míní klatovský trenér Michal Čadek, který uvádí i hlavní důvody, proč přijít v sobotu odpoledne na fotbalový stadion na Rozvoji.

„Bude hezké počasí, ale na koupání to ještě není. Čeká nás těžké utkání, ale my budeme bojovat. Nic jiného než tři body nebereme,“ má jasno Čadek. „Doufám, že přijde hodně lidí a my je potěšíme výhrou,“ dodává.

Pokud budou chtít fotbaloví fanoušci, zejména pak ti chodští, vidět v akci třetiligovou Jiskru, budou muset urazit pěkný kus cesty. Domažlice se totiž představí na hřišti nováčka z Ústí nad Orlicí, který jako jeden z mála týmů ČFL dokázal na podzim Jiskru obrat v jejím fotbalovém chrámu (0:0).

Chodové ale mohou vidět v akci mladíky z Benfiky, které v nedělním šlágru 22. kola krajského přeboru čekají ex-divizní Rokycany.

Tomáš Hořava
Hořava: V naší situaci nemůžeme podcenit nikoho