Utkání ligového lídra se třetím týmem tabulky, které ale od sebe dělí čtrnáct bodů, se hraje zítra od 18 hodin.

„Víme, že v lize bojujeme o Evropu pro příští sezonu. Teď myslíme na Spartu,“ prohlásil už na tiskové konferenci po úterním utkání s Barcelonou (2:4) plzeňský kouč Michal Bílek.

Zatímco jeho tým půjde do zápasu jen pár dnů po der᠆niéře v Lize mistrů, Sparta měla odpočinek přece jen delší. Naposledy hrála pražské derby se Slavií (0:4). Její nedělní ligový zápas se Slováckem byl odložen.

„Pro nás je to další vrchol podzimu. Přijede Sparta, to má vždycky obrovský náboj,“ doplnil trenéra Viktorie jeho asistent Pavel Horváth.

„Pokud bychom vyhráli, Spartě ještě více odskočíme, ale v opačném případě je vrátíme do hry,“ doplnil.

„Oba útočníci, Čvančara a Kuchta, jsou nebezpeční. Dokážou dát góly,“ upozornil Horváth na největší zbraně.

„My musíme poctivě makat, být důrazní a držet se taktiky. Jenom tak můžeme uspět,“ naznačil plzeňský asistent, kudy by mohla vést cesta ke třem bodům.

Plzeňský realizační tým ale tíží zdravotní trable hráčů, do konce podzimu jsou mimo hru útočník Kliment, záložníci Sýkora s Kopicem a zranění jsou i stopeři Tijani a Kaša. „Situace v našem kádru není ideální, máme hodně zraněných a kádr je teď hodně úzký. Ale věřím, že kluci zmobilizují síly a podzim zvládneme v lize s náskokem,“ přál si trenér Viktorie.

Alespoň se mu do hry vrací po karetním trestu kolumbijský záložník Mosquera.

A víc než kdy jindy teď bude Bílek spoléhat na týmového ducha, který Viktorii zdobí od začátku sezony.

„Kabina je zdravá, držíme pospolu, což je na hřišti vidět,“ řekl plzeňský kouč a přál si, aby to vydrželo nejen pro zápas se Spartou, který začíná v Doosan Areně zítra od 18 hodin. Ve středu pak přijede k dohrávce Brno.

Poslední tři kola

SO 5. 11., 18.00 Doosan Arena

VIKTORIA – Sparta Praha

ST 9. 11., 17.00 Doosan Arena

VIKTORIA – Zbrojovka Brno

NE 13. 11., 15.00 Ďolíček

FK Pardubice – VIKTORIA