Ve skutečnosti však existuje hned několik otázek, na které může dát nedělní duel odpověď. Pokračuje boj o místa pro další reprezentační akce a ani trenér Karel Jarolím si nemůže být svou pozicí jistý. V sázce jsou navíc i body do koeficientu.

Po čtvrteční výhře v Ázerbájdžánu se sestava promění. „Kvůli kartám nemůže nastoupit Josef Hušbauer, zdravotní problémy má Jirka Pavlenka. Je možné, že oproti poslednímu utkání provedeme až čtyři změny v poli. K výměnám dojde, ale nechceme to překopat celé,“ říká trenér Jarolím. O konkrétních jménech však mluvit odmítá.

Utkání se San Marinem je prestižní především pro Jana Kopice a Michaela Krmenčíka, hráče plzeňské Viktorie, kteří nastoupí na domácím hřišti. Prostředí ve Štruncových sadech zná více než dobře i Vladimír Darida. „Může to pro ně být motivace navíc. Věřím, že dostatečně motivovaní budou ale i ostatní hráči, aby se ukázali. Je pořád o co hrát. Kdy jindy by si měli zahrát s chutí, když ne v nedělním zápase,“ podotýká reprezentační kouč.

Podle kapitána Marka Suchého je v podobných střetnutích s outsidery důležitý kvalitní vstup. „Musíme dobře začít, nejlépe vstřelit nějaké branky. Máme k San Marinu respekt. Pro mě jako stopera je takovýto zápas specifický v tom, že se zapojuji více do rozehrávky, obehrávání. Zároveň ale musím držet pozici, aby nemohl soupeř chodit do brejků,“ sděluje obránce švýcarské Basileje, který tvrdí, že k podcenění nedojde. „Vůbec neřeším, proti komu hrajeme. Chceme se připravit zodpovědně a následně to zvládnout na hřišti,“ dodává Suchý.

Zápas startuje v neděli ve 20.45 hodin v plzeňské Doosan Areně, v přímém přenosu ho vysílá televizní program ČT Sport.