Karlov dal vodníkům sedmičku

Plzeň – Dvacáté kolo fotbalové Ligy starých gard přineslo zápasy týmů z čela tabulky.

9.10.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Vedoucí Smíchov vyhrál v Černicích, v klání o 2.místo vyhrál Petřín na Rapidu a posílil tak naděje na celkové prvenství. V remízové přestřelce ve Vejprnicích zaznamenal hattrick domácí Kadaně.

V dalším kole poutá pozornost slovanské derby mezi SK 1894 a Petřínem.

Rapid – ZČE Plzeň 1:2 (poločas 0:0, branky Korda -Murín, D. Vacek). Rapid měl v utkání výborné úrovně v první půli více ze hry, ale vyloženou šanci si nevytvořil. Po přestávce krásnou střelou trefil hostující Vraný břevno. Domácí šli do vedení, ale příliš otevřeli hru, Petřín brzy vyrovnal a v samém závěru šťastně vybojoval vítězství.

Černice – Smíchov 1:4 (1:1, Mareš – Jandoš 2, J. Fiala, R. Fiala). Domácí překvapili favorita, vypracovali si řadu brankových příležitostí, které vychytal hostující brankář. Ve druhé půli se projevila zkušenost Smíchova.

Vejprnice – Košutka 5:5 (2:4, Kadaně 3, Hladík 2 – Trnka a Rasl po 2, vždy jedna z p. k., Hanzlíček). Hosté měli fantastický nástup do utkání, vedli 4:0. Domácí pomalu srovnávali krok, až se jim podařilo vyrovnat.

Slávia Plzeň – SK 1894 1:2 (0:1, vlastní – Herout, Kašpar). Slávia nejprve neproměnila čtyři šance, zkušení hosté poté převzali iniciativu a dvěma góly rozhodli.

Senco – Letná 1:4 (1:1, Skála – Bezdička 2, Dobrý, Klička). První poločas byl vyrovnaný, po přestávce se projevila fotbalová kvalita hostů.

VS Plzeň – Karlov 1:7 (1:2, Holík – Tupec a Krasnigi po 2, Faifrlík, Nykles, Helinger). Domácí vydrželi hrát vyrovnanou partii jen do přestávky, pak si Karlov zastřílel.

Střelci: 38 – Bezdička (Letná), 21 - Baroch (Rapid), 19 - Lukes, Jandoš (oba Smíchov), 18 – Rádl (ZČE), 15 – Tříska (Smíchov), 14 – Mojseňjuk (Černice), 13 – D. Vacek (ZČE), 12 - Hnízdil (Rapid), 11 – Kaluba (Letná), Dudík (SK 1894).

Program 21. kola – středa: 16.30 h. VS Plzeň – Rapid, Košutka – Senco, Letná – Slávia, SK 1894 – ZČE. Čtvrtek: 16.30 h. Smíchov – Vejprnice.

SOUTĚŽ o vstupenky na Medeu

Plzeň – Velké divadlo uvede zítra od 19 hod. operu Medea v titulní roli s Ivanou Veberovou. Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky.

Kabát: Ve středu podpisy, ve čtvrtek koncert

Plzeň - Skupinu Kabát  měli lidé možnost vidět ve středu v obchodním centru Plzeň Plaza, kde členové nejznámější české rockové kapely rozdávali podpisy v rámci své autogramiády.

Podcenit Lugano? Ani náhodou, říká Zeman

Lugano – Ve švýcarské lize oblékal v sezoně 2015/2016 dres FC Sion a teď se do země helvétského kříže záložník Martin Zeman vrací, aby tu v barvách Viktorie svedl boj o body v Evropské lize.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.