Letos ale kapitán fotbalistů Viktorie Pavel Horváth vyrazil všem dech. Nejenže nepřibral ani deko, ale do kabiny se po dovolené vrátil lehčí o tři kilogramy.

„Má to svoje výhody, mám na sobě kalhoty, které jsem nemohl obléci čtyři roky. A také jsem ušetřil spoustu peněz za jídlo,“ usmíval se včera Pavel Horváth.

„Věřím, že to všechno bude mít nějaký smysl, když už jsem takhle zhubnul,“ prohlásil muž, kterého čeká zatím nejdůležitější období jeho angažmá v Plzni. Lídra Gambrinus ligy povede do jarních bojů o nejvyšší mety.

Skutečnost, že vyhlášený gurmán dokázal zhubnout, svědčí o tom, jak bere ligové jaro a šanci dosáhnout v Plzni historického úspěchu vážně.

Stálo vás hodně přemáhání odříci si jídlo?
Ze začátku ano, ale člověk si pomalu zvykne. Je pravda, že pár rodinných večeří jsem strávil v sauně. Nebo abych se nemusel dívat, jak manželce a dětem chutná, raději jsem šel ven a nebo jsem v době večeře chodil hrát s partou kamarádů hokej.

Upravil jste si nějak výrazně jídelníček?
Zřekl jsem se hlavně uzenin a snažil se nejíst večer. Výjimkou za celý měsíc byly Štědrý den, silvestr a Nový rok.

Zhřešil jste přece jen někdy?
Den před silvestrem jsem si ohřál párky. Snědl jsem dvě nožičky, a udělalo se mi špatně. Pěkně jsem se sám vytrestal.

A co vánoční cukroví a pivo?
Cukroví jsem se vyhýbal, ochutnal jsem jen pár kousků. S manželkou jsem se domluvil, že když po něm sáhnu, může mi začít nadávat. Stalo se asi jen dvakrát třikrát, že mě musela okřiknout. Za celou dobu jsem vypil jen dvě piva na silvestra, samozřejmě plzeňské.

Dá se tedy říci, že vám rodina ve vaší snaze zhubnout pomáhala?
Musí ji pochválit. Snažil jsem se kuchyni vyhýbat, a když už jsem do ní vešel, bylo jídlo sklizeno a na stole v obýváku nebylo také nic.

Od poloviny prosince jste individuálně běhal. Přidal jste si nějakou tréninkovou dávku navíc?
Jednu ano. A navíc jsem měl i zmíněné hokejové zápasy, kterých jsem sehrál opravdu dost.

Běhat jste chodil do Kunratického lesa. Poznávali vás například běžkaři nebo pejskaři?
Ani moc ne, já totiž běhal hrozně rychle (smích). Ale jeden pán si mě asi bude pamatovat hodně. Tomu jsem svým rychlým během rozdráždil labradora natolik, že ho nemohl uklidnit (smích).

Považujete jarní sezonu za nejdůležitější během vašeho působení v Plzni?
Ano, všichni víme, o co hrajeme. Ale na druhou stranu já si z toho nedělám velkou hlavu. Moc dopředu nekoukám, nejvíce mě vždycky zajímá nejbližší zápas. Rozhodně si ale neberu do hlavy, jak velký máme náskok a kolik bodů jsme ztratili.