Kanonýři v přeboru pálili při premiéře ostrými

Plzeň - Výzva pro plzeňské fotbalové fanoušky je jasná: choďte na nejvyšší městskou soutěž a rozhodně se nebudete nudit.

25.8.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Premiérové kolo nové sezony městského přeboru přineslo nad očekávání velkou úrodu gólů. V sedmi odehraných utkáních padlo celkem sedmatřicet branek, což je průměr 5, 28 na jedno utkání. To stojí za zhlédnutí!

Doslova střelecké manévry byly k vidění na Spartě, kde padlo deset gólů. Šest z nich bylo do branky domácích a bolevecká rezerva tak slavila první vítězství v soutěži.

„Utkání to bylo vyrovnané. Dvakrát jsme vedli o gól, domácí dvakrát vyrovnávali a po přestávce šli i do vedení. Potom měla Sparta vyloučeného prvního hráče, otočili jsme stav na 4:3, domácí opět vyrovnali a ven šel další jejich hráč. Dvojnásobného oslabení soupeře jsme využili ke vstřelení dalších dvou branek,“ popsal průběh bolevecký trenér Jaroslav Klečka.

Sparťanský sekretář Karel Kučera litoval dvou vyloučení. „Bylo to dvakrát po dvou žlutých kartách. V jedenácti by možná utkání dopadlo jinak. Ale ještě za stavu 4:5 nastřelil náš Knaf spojnici břevna s tyčí. Prostě smůla.“

Devět gólů viděli diváci v Malesicích, kde sice Dýšina získala dvoubrankový náskok, ale domácí skóre otočili a ještě třicet minut před koncem vedli 3:2.

Závěrečný finiš hostů byl však drtivý. Nastříleli čtyři góly. Hattrickem se zaskvěl Jaroslav Špánek.

Z nováčků zahájili na jedničku s hvězdičkou Smíchov se Lhotou. Oby týmy nasázely do sítí svých překvapených soupeřů po čtyřech gólech.

Sparta – Bolevec B 4:6

Poločas: 2:2. Branky: V. Zítka, Hajný, Koníček, Filip – Šanoba 2, Klečka 2, Fryček, A. Sedláček. Rozhodčí: Požárek ml.. ŽK: 6:0. ČK: 2:0 (60. Chmelík, 70. Šimana). Diváků: 20.

Sparta: Hudák – Chmelík, Holobrádek, J. Koníček (65. Marek), Jakoubek, Knaf, Šimana, Schumann, Haase (40. Filip), Hajný (75. Schovánek), V. Zítka (70. Douša).

Bolevec B: Jakub Körner – Klečka, Perk, A. Sedláček, Fleisner (46. Fictum), Kopecký, Musil, Valenta, Starý, Šanoba, Fryček.

Prazdroj – Slovan Spoje 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 26. Popule, 70. J. Diviš. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 4:3. Diváků: 20.

Prazdroj: Kolařík – Křepelka (75. Řežáb), Pleticha, Brichcín (61. J. Diviš),Wais, Hofrajtr, L. Sedláček, Hyneš, Pechar, J. Jílek, Popule.

Slovan: Tomrdle – Bouřil, Kek, K. Sartorius, T. Zýka, Končel, J. Vríčan, M. Vríčan (31. Hranáč), Vavřík (46. M. Sartorius), Bulant, Koulák.

Košutka – Starý Plzenec 3:1

Poločas: 0:1. Branky: 70. J. Zíka, 75. Stanka, 88. P. Zigmund – 9. Steinbach. Rozhodčí: Jambura. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (78. P. Houdek). Diváků: 40.

Košutka: Frémund – Hering (67. Kakeš), Salák, M. Trnka, J. Zíka, Javorský, Stránský (57. Jan Tříska), Stanka, T. Zigmund, P. Zigmund, Morávek (46. Primas).

Starý Plzenec: Ulč – P. Houdek, Děkanovský (75. Vl. Brejcha), Gubiš, Dolák, Vávro, Bláha, Englmaier (25. Gorner), Martin Schejbal, Duspiva (60. Menšík), Steinbach.

SK Smíchov – Chrást B 4:1

Poločas: 1:1. Branky: 31. Kovařík, 48. Filip, 71. Beránek, 88. Sládek – 30. L. Čechura. Rozhodčí: Škarda. ŽK: 1:3. Diváků: 60.

Smíchov: Vít – Baštáň (38. K. Volín), Chaluš, Štafa, Kruml, Brůžek, Sulek, Kazi, Beránek, Kovařík, Filip (76. Sládek).

Chrást B: Vítovec – J. Ranc, Řánek, Mach, L. Čechura, Křen, Suda (81. Kubík), Šejdl, Jiřinec, Cízl (21. P. Trnka), Makovička (56. Kliner).

Lhota – Zruč B 4:0

Poločas: 0:0. Branky: 48. Křížek, 55. a 62. Laňka, 76. Mareška. Rozhodčí: Zd. Požárek. ŽK: 0:2. Diváků: 100.

Lhota: Šoltys – Rohrer (78. Matějka), Krušina, Faiferlík, M. Koníček, Humeník (81. A. Nejdl), Mareška, Smola, Laňka, L. Nejdl (85. Vakeš), Křížek (72. Baďouček).

Zruč B: Lec – M. Liška, J. Trnka, J. Suchý, Pokladník, Houška, P. Volín (46. K. Jílek), M. Trnka, Fencl, Bohuš (52. Němeček), Pfeffer.

Doubravka B – Křimice B 3:0

Poločas: 0:0. Branky: 47. a 90. Kočí, 77. A. Chaloupek. Rozhodčí: Špiral. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (71. Šváb). Diváků: 40.

Doubravka B: Jan Körner – Reisinger, Pondělík, Kořán, Prokopec, Bernard, A. Chaloupek (77. Michal Schejbal), Štádler (46. Krysl), Kočí, Hoferek (71. Jonáš), Hirman (74. Augusta).

Křimice B: Brousil – F. Šváb, Kubíček, Hauer, Kroupa, Kydlíček, Adam, Lavička (63. J. Šváb), Kadaně, Kovačič, Tauš.

Malesice – Dýšina 3:6

Poločas: 2:2. Branky: 34. Punčochář, 44. Hora, 53. Pospíšil – 27. Šilhánek, 32., 74. a 80. Špánek, 61. S. Volín, 84. Staněk. Rozhodčí: Šlauf. ŽK: 3:1. Diváků: 48.

Malesice: Beran – Čečil, Pajer, Špicl, Hora, Otýs (68. Hejný), Punčochář, Pospíšil, Vavřík (31. Janda), Vaniš (21. Polák), Čech.

Dýšina: M. Liška – Šesták, Špánek, Gren, Šedivec, Soroka, Šilhánek, Staněk, S. Volín, T. Čechura, Švajcr (57. Koranda).

Příští kolo: Bolevec B – Dýšina, Křimice B – Malesice, Zruč B – Doubravka B, Chrást B – Sokol Lhota, SK Starý Plzenec – SK Smíchov, Slovan Spoje – Košutka, Sparta – Prazdroj.

Autor: Pavel Hochman

25.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.
20

Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.