Kanonýři Jiskry pálili ostrými

PLZEŇ - Čtyři výhry v řadě po dobrých výkonech, zklamání s prohrou v Jankově a debakl udělený fotbalistům Strakonic! Taková je bilance domažlického nováčka v posledních šesti divizních kolech.

3.6.2008

Vejprnický Pavel Kučera (v modrém dresu) se probíjí obranou Tatranu Prachatice v utkání fotbalové divize. Vejprničtí dokázali na domácím trávníku otočit nepříznivé skóre a zvítězili 2:1. Vítězství nad Jihočechy jim v tabulce skupiny A vyneslo šesté místoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Jihočeští ´dudáci´ byli v sobotu v Domažlicích šokováni. Po půhodině prohrávali 0:3 a poločasový účet byl zcela jasný: 0:5. Chodové po přestávce výsledek už jen hlídali a do tabulky si nakonec připsali rekordní výhru 6:1.

„Po zklamání v Jankově to kluci vzali zodpovědně. Byli si vědomi, že při zopakování špatného výkonu by hlavně zklamali diváky,“ konstatoval domažlický trenér Milan Dejmek. A téměř pětistovka fanoušků sledovala poločasovou exhibici svých miláčků okořeněnou ukázkovými góly.

„Pomohla nám rychlá první branka, mužstvo se zklidnilo a za stavu 3:0 už mi soupeř připadal odevzdaný,“ uvedl Dejmek. Šot vstřelil už svůj sedmnáctý gól a za střeleckým lídrem Zušťákem z Písku zaostává o jediný úspěch.

Doubravka se poprvé v sezoně odpoutala od poslední příčky. Pomohla jí k tomu výhra 3:1 v Jankově. Na záchranu to už sice stačit nebude, ale plzeňský tým podává na jaře dobré výkony a jen může litovat promarněného podzimu. „Odpoutat se od posledního místa byla pro nás motivace. Dařilo se nám hlavně v druhé půli, kdy nám vycházely brejky. Nakonec jsme ještě mohli další góly přidat. Chtěli jsme víc vyhrát než domácí,“ bilancoval duel Ivan Kovács, trenér Doubravky.

Cenné vítězství 2:1 nad Prachaticemi vyneslo vejprnickou Slavii na šestou příčku divizní tabulky. Obraz utkání ale spíše nahrával Jihočechům, kteří byli fotbalovější. Vylámali si však zuby na brankáři Hajžmanovi, celé defenzivě a bojovnosti Vejprnic. Domácí prohrávali, J. Bidermann skóre srovnal a pár minut před koncem Löwy dělovkou rozjásal spoluhráče. „Soupeř po zásluze vedl a potom bylo štěstí, že se nám podařilo do přestávky vyrovnat,“ zdůraznil vejprnický lodivod Jaromír Mysliveček.

Druhá půle už ale vypadala trochu jinak. „Začali jsme je napadat a nenechali jim prostor. Bojovností jsme opět dotáhli zápas do vítězného konce. Fantastický byl stoper Stanislav, který uhlídal nebezpečného Nitrianského,“ pochvaloval si Mysliveček.

Důležité utkání nezvládli fotbalisté Klatov na pražském Motorletu, kde prohráli 0:3, a o záchranu v divizi budou muset ještě bojovat. „Výkon mužstva nebyl špatný, ale chybělo nám štěstí. Potvrdilo se, že když se v Praze utkají dva zachraňující se týmy, tak se tady nevyhrává. Motorlet dával góly, my nikoliv,“ suše konstatoval vedoucí klatovského mužstva Karel Zedek.

Horažďovice prohrály v Praze na půdě vedoucí rezervy žižkovské Viktorie jednoznačně 0:7 a jsou stále na sestupové příčce.

3.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.
1

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Skříňky do škol

Školní děti dostanou skříňky z Lidu

Vencu posadím na zadek, říká boxer Pavel Šour

Plzeň - Souboj Pejsar vs. Šour o boxerský pás mistra ČR v těžké váze profesionálů bude v prosinci.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

Divadelník Budil má výročí

Plzeň – Dnes (19. října) uplyne 170 let od narození Vendelína Budila, muže, který je patronem plzeňského divadla.

SOUTĚŽ o vstupenky na Medeu

Plzeň – Velké divadlo uvede zítra od 19 hod. operu Medea v titulní roli s Ivanou Veberovou. Deník ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky.