V sobotu jeho čekání skončilo, zahrál si poločas v Německu proti domácímu TSV Neualbenreuth. A k drtivé výhře svého týmu 14:0 přispěl dvěma góly.

Za jeho vynucenou přestávkou může těžké zranění kolena. Vloni na začátku května se při mezistátním utkání proti Maďarsku v dresu reprezentační osmnáctky na turnaji na Slovensku vážně zranil.

„Přetrhl jsem si křížové vazy a poškodil meniskus,“ vrací se o čtrnáct měsíců zpět nadějný útočník, který tak kvůli zranění nestihl ani oslavy dorosteneckého titulu.

V tu dobu však ani nepomyslel na to, že přijde o celou příští sezonu.

„Chtěl jsem v září začít s tréninkem, ale koleno mě stále bolelo. Připravoval jsem se tak celý podzim individuálně a v zimě se naplno zapojil do přípravy. Jenže koleno ani potom nebylo v pořádku,“ vypráví Tomáš Štverák.

Šikovný útočník projevil srdce bojovníka. Řekl si, že takhle to dál nejde a s ještě větší vervou se vrhl do rehabilitace. „Chodil jsem na spinning, plaval a prováděl speciální posilovací cviky. Na konci dubna jsem se naplno zapojil do přípravy se starším dorostem Viktorie a v posledních dvou kolech se dostal na lavičku. Do bojů jsem ale nezasáhl,“ říká.

Příležitost mu dal až v sobotu trenér juniorky Milan Matejka. A Tomáš Štverák se mu odvděčil dvěma góly v síti soupeře a ohlásil tak návrat kanonýra.

Pro příští sezonu má jasno. „Chci se natrvalo prosadit do sestavy třetiligové juniorky a podávat co nejlepší výkony. A také zvládnout maturitu na dopravní průmyslovce,“ nezapomíná na studium fotbalista Tomáš Štverák.