Útočník Viktorie Plzeň a nejlepší střelec ligy Michal Ďuriš si ale naopak myslí, že Sparta je teď pro jeho tým ideálním soupeřem.

Máte za sebou v dresu Viktorie spoustu těžkých zápasů. Je pro vás médii i fanoušky ostře sledovaný souboj se Spartou stále něčím specifický?
Sparta i Viktorie se stále drží na nejvyšších příčkách. Poslední roky to bývají velice vyhrocené zápasy, takže čekávám, že to tomu tak bude tentokrát.

Nakolik vám situaci komplikuje nevydařený minulý týden, kdy jste dvakrát prohráli ve Vídni
i v Brně?
Ano, oba poslední zápasy jsme výsledkově ani herně nezvládli. Teď nás čeká Sparta a podle mne je to ideální soupeř k tomu, abychom ukázali, na co máme, a šance odpíchnout se dále.

Vy už jste v Plzni zažil v minulosti období, kdy se herně ani výsledkově nedařilo. Existuje podle vás nějaký lék, jak 
s tímhle stavem v kabině bojovat?
Těžko říci, musíme si to hlavně mezi sebou rozebrat, protože už zmíněné poslední dva zápasy nebyly z naší strany ideální. Máme celý den na to, abychom se dali dohromady a utkání se Spartou doma zvládli.

Už jsme zmínili, že proti Spartě jste odehrál hodně utkání. Je nějaký zápas, který vám uvízl 
v paměti více než ty ostatní?
Vzpomínám si na každé utkání, ale ten nejpříjemnější byl můj vůbec první zápas proti Spartě, kdy jsme získali první titul. V tom utkání jsme doma Spartu porazili brankou Pavla Horvátha z přímého kopu.

Do nedělního utkání půjdete přece jen v jiné pozici než v předchozích zápasech se Spartou, společně se Lafatou se dělíte o vedení v tabulce ligových střelců. Necítíte zvýšený tlak, když kolem sebe neustále slyšíte, že jste nejlepší kanonýr ligy?
Já momentálně vůbec neřeším, o co se zajímají média. Samozřejmě mě těší, že mi to tam teď padá, ale pro mne je mnohem důležitější úspěch mužstva a věřím, že utkání se Spartou zvládneme.

Přece jen fanoušci i média berou zápas Plzně se Spartou také jako souboj obou kanonýrů, vás s Davidem Lafatou. Stačíte sledovat kolem sebe také ostatní ligové kanonýry, konkrétně už zmíněného Lafatu?
Přiznám se, že to moc nesleduji. Faktem ale je, že David Lafata je opravdu vyhlášený kanonýr, což potvrzuje už několik sezon po sobě, a Sparta se o něj může opřít. Na druhé straně i my máme svoji kvalitu. V utkání budou rozhodovat chyby a já věřím, že jich uděláme méně.

Viděl jste v této sezoně nějaké zápasy Sparty?
Moc ne, naše zápasy a utkání Sparty se v Synot lize i v Evropské lize dost prolínají. Viděl jsem ale pár sestřihů.

Co říkáte tomu, že Sparta dostala v lize nejméně branek?
O tom vím, ale každý zápas je jiný a já věřím, ze naši nepříznivou sérii ukončíme a nastartujeme se dál výhrou.

O zápas byl obrovský zájem, zaznamenal jste i vy zvýšené požadavky na lístky?
Ano, těch žádostí byla spousta, dokonce se nedostalo ani na všechny z mé rodiny. Ještě sám nevím, jak to vyřeším (směje se).

Sparta a možná Slavia jsou v lize jedinými týmy, které dokáží v Plzni vyprodat sektor pro fanoušky hostů. Jak se těšíte na atmosféru v Doosan Areně, která bude tentokrát vyprodaná do posledního místa?
Na plzeňském stadionu je stále super atmosféra. Jiné to bude jedině v tom, že sem přijede Sparta, a asi jinak to budeme vnímat i my hráči. Možná to bude trochu vyhecovanější, ale my vstupujeme do utkání s čistou hlavou a věřím, že to budeme my, kdo se bude na jeho konci radovat.