Zítra v Minsku bude mít slovenský kanonýr ve službách Viktorie Plzeň příležitost svoji bilanci v Lize mistrů ještě vylepšit.

V sobotu v utkání proti Mladé Boleslavi jste se trefil hned dvakrát po přihrávkách Pavla Horvátha. Věřil jste při prvním gólu, že se míč odrazí od břevna právě k vám?
Věřil jsem, že se míč ke mně odrazí, trochu jsme se ho nažil hypnotizovat, přišlo mně, že mám v sobě magnet (smích). A ono se to podařilo.

Proti Mladé Boleslavi jste měl blízko k prvnímu hattricku v lize. Čím to je, že vám zatím uniká?
Když jsem vstřelil druhý gól a šli jsme na půlicí čáru, kluci mně říkali, že tentokrát to už přijde. Říkal jsem jim, ať jsou raději potichu, nebo to zakřiknou. Zase to nevyšlo. Ale já jsem šťastný, že jsem dal dva góly a mužstvu pomohl k důležitému vítězství.

V české lize jste se na podzim trefil už osmkrát, schoval jste si nějaký ten gól na utkání proti Borisovu?
Doufám, že ano. Uvidíme, co bude v Minsku. Věřím, že nějaký gól vstřelíme a přivezeme si úspěšný výsledek.

Oproti prvnímu zápasu s Borisovem máte k dobru zkušenosti z těžkých zápasů s Barcelonou a Milánem. Budete hrát jinak než v prvním utkání v Praze?
Zkušenosti ze zmíněných utkání máme k dobru, ty zápasy nám daly moc. Cítíme to na sobě s každým takovým zápasem. Věřím, že v Minsku předvedeme typickou plzeňskou hru jako v zápasech proti Kodani, Trondheimu a z prvního poločasu v Miláně. A úspěšně zvládneme nejdůležitější zápas podzimu.

Bude spíše spoléhat na taktiku, která vám přinese v Minsku bod, a další body získáte doma s Milánem a nebo budete chtít nad Borisovem vyhrát?
Bude záležet na tom, jak se bude zápas vyvíjet. Chceme co nejdéle držet remízu a potom se uvidí.

Je to nyní pro vás lepší výchozí pozice než v prvním utkání v Praze?
Já tajně doufám, že ano, protože Borisov si bude myslet, že když hraje doma, má už všechno v kapse. Věřím, že bychom soupeře mohli překvapit, psychická výhoda je podle mě na naší straně.

Viktorii se lépe hraje proti mužstvům, která útočí. Máte pak více prostoru k vaší typické útočné ofenzivní hře. Myslíte si, že Borisov v domácím prostředí vsadí na ofenzivní fotbal?
Borisov se určitě bude snažit útočit, a to by nám mohlo vyhovovat. Můžeme uplatnit svůj způsob hry, který nás zdobí.

V Minsku nemůže kvůli trestu za vyloučení v domácím zápase s Barcelonou nastoupit zkušený stoper Marián Čišovský. Jak moc vám bude chybět?
Marián je hráč základní sestavy, výborný stoper. Ale já věřím, že za něj máme kvalitní náhradu. Věřím, že tomu, kdo na jeho místě nastoupí, se zápas proti Borisovu vydaří a vynucená absence Mariána Čišovského nebude na naší hře znát.

Na podzim jste se v Lize mistrů a v Gambrinus lize trefil už patnáctkrát. Věříte, že by vám mohla přijít pozvánka od reprezentačního trenéra Petera Weisse?
To je spíše otázka pro něho. Slovenskou reprezentaci samozřejmě sleduji a jsem smutný z toho, že se ji nepodařilo přejít na Euro přes Arménii. Držel jsem palce i české reprezentaci a věřil, že v případě mé nominaci do národního týmu jsme si mohli případně proti českému týmu zahrát.

V české lize máte v podzimní části osm branek, Lafata jich nastřílel dvojnásobek. Je podle vás možné ho ještě dohonit?
Lafata umí na rozdíl ode mne vstřelit v zápase tři góly, proto má na kontě jednou tolik branek. Honit ho určitě nebudu, i když mě kluci v kabině hecují. Já budu rád, když nějaký ten gól ještě přidám a pomohu tak mužstvu k vítězství.