„Když ztratíte vítězství v samém závěru, tak to vždycky zamrzí. Celkově jsme ale sehráli v prvním utkání na Maltě velice slušnou partii," nechal se po utkání slyšet trenér Viktorie Plzeň Karel Krejčí.

Kombinační hru ztěžoval oběma týmům ne zcela ideální povrch hřiště. „Kombinovat bylo složité, protože terén hřiště byl dost nerovný. Od první minuty tak bylo patrné, že kdo koho přetlačí, bude mít výhodu. Ze začátku jsme hráli trochu komplikovaně, pak jsme hru zjednodušili a vytvořili si hodně šancí," říká trenér Viktorie Karel Krejčí.

Velké příležitosti měli Ďuriš po přihrávce Kopice, Holenda, dvakrát Hubník a Kovařík. Gólmana Malarze v brance Legie dvakrát zachránilo břevno nebo ho na brankové čáře zastoupili obránci. „Legii jsme v poslední čtvrthodině první půle přitlačili a byla jen škoda, že jsme neměli sportovní štěstí. Doufám, že jsme si smůlu vybrali a v lize se k nám přikloní štěstí," usmívá se kouč Viktorie.

Deset minut po přestávce šla Viktoria po rychlé kombinační akci na levé straně zaslouženě do vedení gólem Kopice.

Další branky padaly až v samém závěru utkání, posledních deset minut se měnilo skóre hned třikrát.

V 81. minutě vyrovnal tvrdou přízemní střelou Boryšjuka, pět minut před koncem ale vrátil Viktorii vedení Kovařík, který parádní technickou střelou z roku šestnáctky nedal Malarzovi sebemenší šanci.

Ortodoxní levák by asi sám těžko vzpomínal, kdy dal naposledy pravačkou tak krásný gól. Tímhle svým vydařeným střeleckým kouskem v utkání proti Legii ale vyvrátil tvrzení některých svých spoluhráčů, kteří v žertu říkají, že má levačku za dvacet milionů a pravačku za pět korun.

Už to vypadalo, že Viktoria získá cenný skalp druhého celku polské ligy. Závěr zápasu si však svěřenci trenéra Karla Krejčího nepohlídali a v 90. minutě zápasu inkasovali, když Baránek při centru neuhlídal Prijoviče, který zády k brance hlavou skóroval.

„Závěr jsme nezvládli. Místo toho, abychom to zjednodušili a odehráli poslední minuty na polovině soupeře, pustili jsme ho do standardní situace a on nám z rohového kopu vyrovnal," zlobil se trenér Krejčí. „Je to pro nás ponaučení, v lize by nás to určitě mrzelo," zdůraznil kouč Plzně.

S úrovní prvního přípravného zápasu na Maltě byl spokojen. „Byl to dobrý přípravný zápas s kvalitním soupeřem, ve kterém jsme byli blíže k vítězství. Mrzí mne, že jsme nevyhráli, ale jedeme dál, na Maltě jsou před námi ještě dva zápasy," připomíná Krejčí.

Už zítra se Plzeň utká s norským Stabaek IF, třetím týmem norské nejvyšší soutěže. „V utkání dostanou větší příležitost hráči, kteří toho v utkání proti Legii tolik neodehráli. Věřím, že naše výkony v přípravných zápasech budou gradovat a že budeme na ligu dobře připraveni," přeje si trenér Viktorie.