Severočeský celek byl posílen několika hráči z A-týmu, přesto se viktoriáni rozhodně neztratili a po gólech Jana Peka, Kryštofa Pavlíka a Ondřeje Peka získali bod.

Do zápasu vstoupily oba celky poměrně útočně. Již v sedmé minutě vyhrál Jan Pek souboj s gólmanem Richterem a dopravil míč do prázdné branky. Vzápětí však hosté vyrovnali, když Pleštil zůstal nepokrytý v pokutovém území. Domácí si chtěli vzít vedení zpět, nadějnou akci zakončoval znovu Jan Pek, tentokrát si s jeho střelou brankář Jablonce poradil. V závěru poločasu měli červenomodří slibné příležitosti, ale Lukáš Pihrt na přihrávku Tomáše Vilčeka těsně nedosáhl, Jakub Kadar pálil nad branku a Tomáš Arzberger hlavičkoval těsně vedle.

Do druhé půle lépe vkročili hosté. Pleštil našel ve střelecké pozici Kubistu a ten dostal Jablonec do vedení. Třetí branku Severočechů mohl přidat Piroch, jehož však vychytal Dominik Sváček. V 62. minutě se domácí radovali z vyrovnání. Po rohovém kopu sice Ondřeje Peka vychytal Richter a dorážku Holíka zastavilo břevno, ale míč se odrazil ke Kryštofu Pavlíkovi a ten už si věděl rady. Dvě minuty poté domácí dokonali obrat, Ryškův roh propadl k Ondřeji Pekovi, jenž upravil na 3:2. Jablonec ale v 78. minutě dokázal vyrovnat – míč zleva se dostal do pokutového území až k Dílovi, který deset minut po svém příchodu na hřiště stanovil konečné skóre zápasu.

„Myslím si, že jde o zaslouženou remízu. Jablonec byl mimořádně posílen hráči z áčka, pro nás jako juniorku šlo tedy o velice náročný zápas proti starším hráčům s ligovými zkušenostmi. Kluci si vyzkoušeli, že se s nimi mohou rovnat,“ uvedl trenér juniorky Viktorie Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň jun. – FK Jablonec jun. 3:3

(1:1, branky: 7. J. Pek, 62. Pavlík, 64. O. Pek – 10. Pleštil, 46. Kubista, 78. Díl). Rozhodčí: Franěk – Hrabovský, Kožár. ŽK: Kadar – Kubista. Diváci: 100.
Viktoria: Plzeň: Sváček – Kadar, O. Pek, Čihák, Ryška (84. Svoboda) – Pavlík, Suchý – Pihrt, J. Pek, Arzberger (57. Holík, 71. Řezáč) – Vilček.

Dorostu Viktorie U19 se na hřišti Slavie nedařilo a vysoko prohrál.

„Zápas ovlivnil brzký gól domácích, po kterém Slavii narostla křídla a do poločasu přidala další dvě branky. Druhá půle byla z naší strany lepší, ale gólově jsme se nedokázali prosadit. Utkání nám bohužel nevyšlo herně ani výsledkově, domácí zvítězili zaslouženě,“ byl zklamán trenér Jiří Žilák.

Slavia Praha U19 – FC Viktoria Plzeň U19 5:0 (3:0, branky: 5. Krobot, 27. Mach, 34. Janoušek, 54. Azilinon, 84. Valenta). Rozhodčí: Vlček – Musil, Váňa. ŽK: 1:0. Diváci: 100.
Viktoria: Mařík – Svoboda, Hranáč, Míka, Bartůněk – Petr (65. Plecitý), Uzlík, Šulc – Štursa (82. Patrovský), Kepl, Selnar (46. Vrba).