Mladíci Viktorie hráli dosud pět přípravných zápasů a pětkrát odešli v roli vítězů. I tentokrát předváděli plzeňští fotbalisté většinu utkání kvalitní výkon a dokonale zaskočili favorizované Pražany.

Na umělé trávě v Luční ulici se domácí rychle ujali vedení. Po levé straně prošel Končal, míč poslal na Kůžela, který pohotově vystřelil a zajistil Viktorii vedení.

Úspěšný střelec mohl po půlhodině hry přidat další gól, když se pěkně v pokutovém území uvolnil, ale brankář Sparty byl proti a jeho ránu zlikvidoval.

Velmi dobrý nástup měla juniorka Viktorie i do druhého poločasu. Podnikla rychlý protiútok, Kůžel přihrál na osamoceného Končala a ten mířil přesně do černého.

Za chvíli však hosté snížili na rozdíl jedné branky. V dalším průběhu mohl přidat po hodině hry třetí branku Šípek, ale šanci propásl.

„V prvním poločase se hrál rychlý fotbal. Soupeři jsme se vyrovnali jak v rychlosti, tak i důrazu. Navíc jsme byli v útočné fázi nebezpečnější. Po prostřídání nás soupeř trochu dostal pod tlak,“ viděl utkání kouč Martin Lepeška.

Viktoria Plzeň B – Sparta Praha B 2:1 (1:0). Branky: 3. Kůžel, 50. Končal – 55. Juliš.

Viktoria B: Daněk (46. A. Mandous) – Hrubý (75. Kováč), Libotovský, Hájovský (65. Štefl), Beránek (75. Vonášek) – Kyndl, Šípek, Hora (55. Lukeš) – Štípek, Kůžel, Končal (65. Vaňous).