První branku vstřelil ve 45. minutě z přímého kopu obránce Bauer, výhru Plzeňanů, kteří nastoupili s několika hráči prvoligového A týmu, pojistil na domácím trávníku v Luční ulici deset minut před koncem další stoper Jan Polák po přihrávce Rodriguese.

Jihočeši, kteří v Plzni nastoupli bez dvou klíčových hráčů Kostečky a Macha, byli plzeňské juniorce více než vyrovnaným soupeřem. Vítr z plachet jim vzal gól do šatny ve 45. minutě. To si postavil míč stoper Marek Bauer a krásnou střelou z přímého kopu přes zeď trefil šibenici branky hostů.

Po změně stran se hosté snažili o vyrovnání. Blízko k němu byli v 68. minutě, ale Kočího střelu z přímého kopu zastavilo břevno branky Viktorie.

V 75. minutě se vyznamenal plzeňský gólman Houdek, který reflexivním zákrokem zabránil jistému gólu po střele hostujícího Schöna.

Rozhodnutí přišlo deset minut před koncem. To se u brankové čáry uvolnil aktivně hrající Brazilec Rodrigues, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího stopera Poláka, který z voleje prostřelil brankáře Michňu.

„Podle mne jsme byli šedesát minut lepším mužstvem, ale zklamali jsme totálně v koncovce. Při zakončení nám chyběl především důraz,“ litoval po utkání trenér Sezimova Ústí Jindřich Dejmal.

Domácí kouč Milan Matejka sportovně ocenil hru soupeře. „Sezimovo Ústí i bez dvou opor předvedlo v Plzni velmi kvalitní a sympatický výkon. Vycházelo ze zabezpečené obrany a umělo přidržet míč. Kdyby to ve fotbale šlo, zasloužili by si Jihočeši bod a my tři,“ uvedl na dresu soupeře trenér Viktorie.

„Naše vítězství bylo upracované, ale zasloužené. Hodně nám pomohl první gól na konci prvního poločasu, ve druhé půli jsme si výhru druhou branku po spolupráce Rodriguese s Polákem pojistili,“ dodal Matejka.

FC Viktoria Plzeň – FK Spartak Mas Sezimovo Ústí 2:0 (1:0). Branky: 45. Bauer, 80. Polák. Rozhodčí: Berka - Henych, Hodač. ŽK: Martínek (SÚ). Diváci: 100.

Plzeň B: Houdek – Polák, Navrátil, Bauer, Mandous – Leitl (77. Herák), T. Krbeček, Rodrigues, Dvořák – Presl (46. Puchmertl), Tatanašvili (68. Blažek). Trenér: Milan Matejka.
Sezimovo Ústí: Michňa - Vesecký, Kochlöfl, Janů, Endl (77. Martínek) - Rožbout, Předota, Kočí, Mašek (46. Mour) - Schön, Horka (80. Lalik). Trenér: Jindřich Dejmal.