O takovém umístění se mladíkům z Viktorie mohlo v předchozích dvou sezonách v České fotbalové lize jen zdát. Znamená větší klid pro práci v zimě a ještě větší příležitost pro mladé hráče v jarní části třetí nejvyšší soutěže.

Podíl na úspěšném podzimním učinkování rezervy Viktorie v ČFL mají i trenéři. Milan Matejka působil v prvních deseti kolech u týmu v roli asistenta trenéra Karla Krejčího. Potom se Krejčí posunul na místo asistenta trenéra prvoligového A mužstva Viktorie. Trenérem juniorky se stal Milan Matejka, který dokázal navázat na úspěšné působení svého předchůdce.

V předchozích dvou sezonách se béčko Viktorie vždy zachraňovalo, dnes má už po podzimu 28 bodů. Jaké jsou podle vás příčimy výrazného zlepšení výkonu mužstva?
Do mužstva přišlo v létě jedenáct hráčů, kteří na jaře získali titul dorosteneckých mistrů republiky. Neměli sice až na výjimky zkušenosti s dospělým fotbalem, ale byli nositeli určité fotbalové kvality. Na druhou stranu jsme s trenérem Krejčím věděli, že jen na úspěšných mladících hru juniorky stavět nemůžeme. Mužstvo bylo proto citlivě doplňováno hráči prvoligového áčka, kteří do herního projevu mužstva přinesli kromě kvality také zkušenost a taktickou vyspělost.

Když se ohlédnete za podzimem, v kterém zápase vás vaši svěřenci nejvíce potěšili?
Výborný výkon kluci podali v Sezimově Ústí, to jsem byl ještě v roli asistenta. Domácí byli vysokým favoritem, předtím vyřadili v poháru Příbram a Sokolov. My jsme je ale doslova přejeli a vyhráli 3:0. Zapomenout nemohu ani na zápas v Hlavici, která v poháru vyřadila Mladou Boleslav. Nastoupili jsme s jedinou posilou z áčka, brankářem Houdkem, a vyhráli 2:1. A vysoké parametry snese i domácí zápas s béčkem Slavie, i když skončil bez branek.

Kteří fotbalisté z kmenových hráčů B týmu tvořili osu mužstva?
Z obránců do osy určitě patří stoper Marek Mauer, který nám v první části podzimu pro zranění chyběl a bylo to znát. Velkou postavou týmu je tvořivý záložník Ondřej Šiml, který je o něco starší než jeho spoluhráči, a je to znát i v kabině, je to šéf mužstva. Po zranění Šimla převzal jeho roli Jakub Dvořák. A v útoku se prosazoval Antonín Presl, v něm vyrůstá Viktorce výborný útočník.

Nastoupí některý z mladých hráčů do přípravy A mužstva?
Svými výkony si o to řekli Bauer a Dvořák. Je možné, že do zimní přípravy budou zařazeni ještě další dva mladíci.

Je zájem o hráče juniorky také v jiných klubech?
Na testech v druholigové Dukle Praha jsou záložník Šiml a obránce Bárta.

Kdo je případně nahradí?
Natrvalo byli z ligového dorostu přeřazeni Nový a Mudra a v zimě chceme dát příležitost také třem mladým hráčům z jiných klubů.