Zatímco viktoriáni měli na svém kontě po sedmi kolech pouze šest bodů, Brno jich získalo dvanáct, všechny ale v domácím prostředí, na hřištích soupeřů dosud nebodovalo. To se mu však podařilo v Plzni, když pět minut před koncem střetnutí vyrovnalo po nenápadné akci na konečných 1:1.

Po úvodním oťukování se iniciativy chopili viktoriáni, ale do trvalého tlaku se nedostali. Přesto mohli jít po čtvrthodině hry do vedení.

„Po rohovém kopu, který zahrával Černý, trefil Kratochvíl hlavičkou břevno branky hostů," litoval nevyužité brankové příležitosti trenér juniorky Viktorie Jiří Kohout. Ještě v závěru první půle měl velkou šanci po centru Mlynaříka Glazer, ale z deseti metrů mířil nad branku.

Po změně stran pokračovala vyrovnaná partie. Do vedení mohli jít hosté, kteří se dostali po brejku do výhodné pozice, ale jejich příležitost zmařil brankář Adamovič. Deset minut před koncem utkání se domácí přece jen dočkali. Jeden z hráčů Brna zahrál ve vápně rukou a kanonýr Černý střelou do horního rohu branky otevřel skóre.

Radost domácích však trvala jen pět minut, hosté po nenápadné akci stanovili konečný stav.

„Vzhledem k průběhu utkání je remíza asi spravedlivá, jsme ale zklamaní, neboť k zisku tří bodů nám chybělo jen několik minut," uvedl kouč Viktorie Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 80. (PK) Černý – 85. Pazourek. Rozhodčí: Zadinová – Ratajová, Špindlerová. ŽK: Lešek – Bednář.

Viktoria: Adamovič – Medveděv, Piroch, Yoni, Lešek – Čihák, Doležal (46. Hradecký) – Glazer (57. Hejda), Kratochvíl, Mlynařík (89. Pernglau) – Černý.

Ostatní výsledky: Č. Budějovice – Varnsdorf 1:1, Liberec – Teplice 1:1, Dukla – Ostrava 2:4, Ml. Boleslav – Jablonec 2:1, Slovácko – Příbram 5:1, Slavia – Jihlava 2:2, Hradec Králové – Táborsko 3:1.