Juniorka Viktorie Plzeň si tak během čtyř dnů připsala v České fotbalové lize šest bodů a odpoutává se ze suterénu tabulky. Mladému týmu pomohla i zkušenost. Už s Roudnicí se objevil na postu stopera Miloš Brezinský z prvoligového áčka a v neděli nastoupil Martin Fillo, který byl kvůli konfliktu s trenérem Vrbou přeřazen do B týmu.

Viktoria se do soupeře zakousla hned od úvodních okamžiků a Kůžel vstřelil gól už ve třetí minutě. Potom se však osmělili i Jihočeši a kanonýr Zušťák během čtyř minut dvakrát rozvlnil síť Ticháčkovy branky.

„V utkání jsme sice vedli, ale potom jsme přenechali iniciativu hostům a ti z toho těžili,“ viděl první půli asistent trenéra Viktorie Martin Lepeška
S nástupem do druhé půle přišel na hřiště za Sladkého střídající Štípek a za chvíli nádhernou střelou z pětadvaceti metrů do šibenice vyrovnal. Domácí získali výraznou převahu a dostávali se do jasných šancí. „Když jich napočítám deset, tak to je málo. Klobouk dolů před devatenáctiletým brankářem Písku Satrapou, který v brance čaroval,“ uvedl trenér Viktorie Jiří Skála, který vyzdvihl výkon Martina Filla. „Každý viděl, jak hodně nám pomohl,“ pochválil Filla kouč Skála.

O zasloužené výhře nakonec rozhodl technický lob Hoffmanna. „Ve druhé půli jsme si vytvořili místy až drtivý tlak, kdy nebyly výjimkou ani dvě brankové příležitosti během jedné minuty,“ doplnil Martin Lepeška.

Viktoria hraje v dalším kole už v pátek odpoledne venku s rezervou Mladé Boleslavi.

Domažlická Jiskra hrála podruhé za sebou venku. Ve středu prohrála v Kunicích 1:2, ale v sobotu v Hlavici remizovala 1:1.

Už v prvním poločase mohl skórovat Braun, ale hlavou nastřelil jen brankáře. Navíc skrumáž před domácí brankou zakončila domažlická střela do tyče. Jinak byl obraz hry v prvním dějství hodně vyrovnaný. Hosté však nečekaně udeřili v úvodu druhého dějství, kdy přihrávku Bezděka poslal do sítě Braun.

To byl okamžitě signál pro Hlavici k náporu s cílem vyrovnat. Domažličtí odolávali až do 83. minuty, kdy tečovanou ranou vyrovnal Petrásek. Sudí ještě nastavil šest minut, ale hosté odolali a skóre se už nezměnilo. „Na úzkém hřišti to byl spíše urputný boj než líbivý fotbal. Na úkor kombinace převládaly osobní souboje,“ dodal kouč Domažlic Zdeněk Michálek.

Jeho celek v těžkém boji obstál se ctí. „My jsme si bod za nasazení a bojovnost určitě zasloužili,“ dodal kouč týmu, který v příštím kole hostí rezervu prvoligového Liberce.