Hosté se ujali vedení ve 23. minutě, navíc do větších šancí západočeský celek v úvodní pětačtyřicetimunutovce vůbec nepustili.

„První poločas byl z naší strany špatný. Soupeř nás přehrával ve všech směrech," popsal utkání asistent plzeňského trenéra Martin Lepeška.

A jiné to nebylo ani po přestávce, v 54. minutě zvýšil vedení Koudelka.

V 68. a 78. minutě sice viktoriáni dvakrát rozvlnili síť Matyáškovy branky, jenže obě situace posoudil sudí jako ofsajdové. V 88. minutě se parádní střelou z dvaceti metrů prosadil Daniel Černý a stanovil tak konečný výsledek utkání na 1:2.

„Aktivitu jsme převzali někdy po hodině hry. Bohužel jsme už nedokázali zápas alespoň zremízovat," posteskl si Lepeška.

Fakta: FC Viktoria Plzeň – FC Vysočina Jihlava 1:2 (0:1)

Branky: 88. Černý – 23. Kosak, 54. Koudelka.

Plzeň: Brych – Hošťálek (30. Krčál), Libotovský, Hejda (59. Růžička), Končal – Štípek (59. Lukeš), Kyndl, Hoffmann, M. Zeman (35. Petráček) – Černý, Dvořák.