Juniorka má body. Pomohli Tecl, Kovařík a Hejda

Plzeň – Fotbalová juniorka FC Viktorie Plzeň po dvou prohrách za sebou konečně zabrala a v Luční ulici včera porazila Baník Ostrava 2:0.

26.8.2014 1

Stanislav TeclFoto: DENÍK

K vítězství západočeského týmu přispěl také Stanislav Tecl, který dal úvodní gól zápasu. Kromě něj naskočili do zápasu další fotbalisté prvního týmu Jan Kovařík a Lukáš Hejda.

„Tito hráči byli příkladem mladším a oni i celý náš tým podali velmi kvalitní výkon," vyzdvihl trenér plzeňské juniorky Jiří Kohout.

Na šance se včera příliš dlouho nečekalo. Po Kovaříkově centru od rohového praporku v samém úvodu zápasu mohl skórovat Piroch. Hlavou z malého vápna ale nedokázal balon usměrnit mezi tyče. Na druhé straně se zase připomněl Oldřich Byrtus, toho ovšem vychytal gólman Adamovič.

Skóre pak otevřel v 18. minutě právě Stanislav Tecl, ke kterému prostrčil balon na hranici vápna Hradecký.

Hosté měli dobrou příležitost při přímém kopu, Helešic ale branku Plzně netrefil a podobně si počínal také v závěru první půle Kovařík.

„V první půli jsme měli výraznější převahu se spoustou situací ve vápně soupeře, ujala se ale pouze jedna," mrzelo Jiřího Kohouta „Měli jsme z toho vytěžit více," upozornil.

Po přestávce se Viktorii ovšem povedlo rychle navýšit vedení. V 51. minutě se prosadil Marek Šíša, jehož nádherný volej po centru z levé strany zaplul pod břevno ostravské branky.

Hosté se snažili o odpověď a díky chybám v plzeňské rozehrávce se často dostávali k míči, nedařilo se jim ale vytvářet si nadějné střelecké pozice.

„Do výraznějších šancí jsme ale hosty nepouštěli," těšilo Kohouta.

Jeho svěřenci se navíc úplně nezatáhli do defenzivy a stále se snažili útočit. Tato aktivita vedla v 78. minutě k průniku Bohó do vápna, sudí ale tvrdý zákrok na něj neposoudil jako penaltový.

Tři minuty před koncem měl výbornou šanci střídající Šašinka, který mohl dát Baníku ještě naději na bodový zisk. Jeho pumelici pod břevno ale vytáhl na roh Adamovič.

„Jsem přesvědčen, že jsme vyhráli zaslouženě. Musím celý tým pochválit za kvalitní přístup," sdělil kouč Viktorie.

A další start posil z áčka? „Na to bude mít vliv řada faktorů. Došlo ke změně trenéra, první tým už nehraje evropské poháry a vytížení jeho hráčů nebude tak časté. Proto je možné, že se někteří jeho hráči u nás objeví častěji," tuší Kohout.

Fakta: Viktoria Plzeň – Baník Ostrava 2:0 (1:0). Branky: 18. Tecl, 51. Šíša. ŽK: Čihák (P).
Plzeň: Adamovič – Medveděv, Piroch, L. Hejda, Šíša (71. Glazer), Hradecký, Kovařík, Čihák, Lešek, Černý (77. Bohó), Tecl.

Prezident Zeman chce oživit Zelenou Horu

Plzeňský kraj – Prezident Miloš Zeman ukončil už druhou letošní návštěvu našeho kraje.

Slovany jsou světové: mají vlastní globus

Plzeň - Že mají Slovany na chodníku před radnicí železnou mapu s rozložením ulic přesně jako ve skutečnosti, není nic výjimečného.

V Plzni se na volby stály fronty

Plzeň - Hned v několik volebních místností se v pátek proměnily třídy plzeňské SOŠ profesora Švejcara v Majerově ulici a před školou i na jejích chodbách to bylo znát.