Juniorka fotbalové Viktorie Plzeň prohrávala s Třincem ještě v 87. minutě 0:2 a dohrávala v oslabení, přesto nakonec získala alespoň bod.

Proti poslednímu Třinci to ale měla být poklidná záležitost. „S bodem tedy spokojen nejsem," přiznává trenér Plzně Radek Schveinert. „Jednu pozitivní věc na tom ale vidím – dostali jsme se do velkého počtu šancí. To, že jsme je neproměnili, patří k fotbalu," říká kouč.

Velmi ho mrzel špatný vstup do utkání. „Byli jsme zpočátku takoví vlažní, ale o půlce jsme si to vysvětlili. Myslím si, že kdybychom první branku dali dřív, tak bychom ten zápas ještě dokázali otočit," míní Radek Schveinert.

Juniorce vypomohl z áčka vypůjčený Jan Kovařík, který zahrával velký počet rohových kopů a standardních situací. „Hrozně moc nám pomohl," chválil ho trenér.

Plzeň U21 je po 10 odehraných zápasech na třináctém místě tabulky s 10 body.

Viktoria Plzeň U21 – FK Třinec U21 2:2 (0:1, branky: 88. Matějka, 90+2. Kopřiva – 17. Lasota, 62. Teplý).

To dorostu Viktorie se daří pokračovat ve skvělé formě. Tým trenéra Jiřího Kohouta uspěl díky dvěma trefám Jonáše Vaise v Pardubicích a s 23 body je na třetím místě tabulky.

Do vedení šel již v 11. minutě, po 13 minutách ale Pardubice srovnaly z penalty. Vítěznou branku si Jonáš Vais nakonec schoval do 72. minuty tohoto napínavého zápasu.

FK Pardubice U19 – Viktoria Plzeň U19 1:2 (1:1, branky: 24. Mužík z PK – 11. a 72. Vais).