Domácí šli do vedení ve 14. minutě, nicméně o osm minut později vyrovnal novic v plzeňské sestavě Ivan Tapuškovič. Srbský krajní záložník je ve Viktorii na třízápasové zkoušce. „Zatím se s ním pracuje dobře, ale stále je brzy na hodnocení. Je mladý a zvyká si v novém prostředí. Během dalších dvou zápasů ho ještě využijeme a uvidíme, jak na tom bude," říká asistent trenéra Radek Schveinert.

Právě on včera řídil tým jako hlavní kouč, jelikož František Ševinský studuje trenérskou licenci a nemohl do Brna odcestovat. „Moc se toho ale pro mě nezměnilo. Jen rozcvičení, které míváme na starosti oba, jsem tedy měl jenom já," říká Schveinert.

Plzeňští více než vyrovnání na 1:1 nedokázali. Góly padaly už jen do jejich sítě. „Brno mělo smrtící brejky, to nám dělalo velký problém. Největší rána přišla na konci první půle, kdy se Matěj Končal nechal vyloučit," tvrdí Radek Schveinert.

„Přesto musím kluky pochválit za jejich bojovnost. Nevzdali se, měli dokonce i šance snížit. Výsledek je krutý, ale herně jsme byli možná i lepší," dodává asistent kouče.