První kolo Juniorské ligy se neslo ve znamení dvou rozdílných poločasů. Vedení, které si hosté z Jihlavy získali v první půli, sice Plzeňané v závěru snížili, na bod to však nestačilo.

„Kdyby se hrálo ještě deset minut, tak bychom možná i vyrovnali," věří trenér mladých viktoriánů Radek Schveinert.

Do utkání vstoupilo jeho mužstvo velice špatně. Již v šesté minutě totiž prohrávalo o dvě branky. „Začali jsme žalostně, dá se říci, že úplně katastrofálně," míní kouč. „Hrozně mě to překvapilo. Ani nevím, čím to bylo, možná tou nervozitou, protože spousta kluků hrála za juniorku poprvé," zamýšlí se Radek Schveinert.

Ve 34. minutě navíc arménský útočník Davit Sarg᠆sjan přidal třetí branku Jihlavy z protiútoku. „Přehrávali nás hlavně v brejcích," ví trenér Viktorie.

Druhý poločas už se Plzni vydařil značně lépe. Prakticky po celou dobu jeho trvání soupeře svírala a vytvářela si jednu šanci za druhou. „Projevila se změna rozestavení, kterou jsme udělali," říká Schveinert.

Branky se však Viktoria dočkala až v předposlední minutě základní hrací doby. Po odrazu balonu skóroval Jan Suchan, kterého půjčilo juniorce áčko Viktorie. „Nevím, proč nám to trvalo tak dlouho. Kdybych to věděl, určitě bych to nějak řešil," pravil trenér. „Hlavu za to klukům ale trhat nebudu. Důležité je, že se do šancí dostali. Pak už to mnohdy bývá jen o štěstí. Jak říkám, hlavu jim trhat nebudu, jsme jen lidi," dodává kouč.

V 90. minutě po centru Marka Hejdy skóroval ještě Lukáš Matějka a byla z toho opravdu dramatická koncovka, nicméně na více už mladí Západočeši neměli čas.

„Kluky jsem v šatně za druhý poločas pochválil a poděkoval jim," prozradil Radek Schveinert.

„Soupeř se ve druhém poločase dostal na koně a v závěru jsme se báli o výsledek. Je to pro nás rozhodně ponaučení, příště se to již nesmí stát," pravil jasně jihlavský kouč Jan Kameník. „O osudu utkání rozhodl náš dobrý vstup, hrozili jsme hlavně z rychlých protiútoků. Viktorka ale hrála opravdu dobře, my se jen snažili jejich útoky obranným blokem rozbíjet," uznává kouč Vysočiny.

Další kolo čeká Viktorii Plzeň v pondělí 8. srpna na půdě pražských Bohemians. „Věřím tomu, že zde podáme lepší výkon, hlavně tedy v prvním poločase, který nám v utkání s Jihlavou nevyšel," očekává Radek Schveinert.

FC Viktoria Plzeň jun. – FC Vysočina Jihlava jun. 2:3 (0:3, branky: 89. Suchan, 90. Matějka – 4. Šerý, 6. Záviška, 34. Sargsjan).
Sestava Plzně: Sváček – J. Petr, Teršl, Brožík (C), Krušina (46. Havel) – Hejda, Kule, Suchan, Hašek, Kopřiva – Matějka.
Sestava Jihlavy: Kotnour – Dujmovič, Pedro, Vedral, Pěnkava – Šerý (C), Vitásek (83. Beseda), Záviška (21. Bajer), Včelka (63. J. Novotný), F. Novotný (70. Čermák) – Sargsjan (55. Svatík).