„Věřím, že jsme se poučili ze všech zápasů a že navážeme na ty dva poslední s Bayernem (výhra 2:1 venku a remíza 3:3 doma – pozn. aut.). Budeme se více koncentrovat v obranné fázi, a náš výkon tak bude lepší,“ prohlásil cestou do Milána trenér plzeňských mladíků Ondřej Šiml. „Myslím, že se naše výkony zlepšují, a doufám, že tomu tak bude i nadále,“ přál si, aby jeho tým vybojoval naději před posledním zápasem s Barcelonou.

První utkání viktoriánů s Interem skončilo v Přešticích jasnou výhrou hostů 3:0, ale obraz hry tomu neodpovídal, byl daleko vyrovnanější. „Dobře jsme na ně vstoupili. Dokázali jsme, že když se nebojíme hrát a jsme včas v soubojích, tak jsme schopni je i přehrávat. Ale rozhodla ta pětiminutovka, kdy jsme dostali tři góly. Nepochopitelně jsme tam propadli,“ připomněl první střetnutí plzeňský záložník Pavel Gaszczyk.

Teď mladé viktoriány čeká náročná zkouška i s ohledem na nabitý program posledních týdnů. „Musíme kvůli tomu hodně protáčet sestavu v domácí soutěži, a to jak my, tak Pepa Parlásek v béčku. Někteří hráči mají drobné šrámy, tak neodehrají tolik minut, kolik bychom si představovali. Na druhou stranu dostávají šanci další a záleží, jak s ní naloží. Ale je pravda, že v lize dorostu nyní máme špatnou sérii výsledků,“ dodal 36letý kouč Šiml.

Utkání vysílá v přímém přenosu Nova Sport 4.