Ve svém prvním startu v západočeském klubu si Jan Kovařík, posila z Jablonce , zahrál v Neapoli v utkání vyřazovací fáze Evropské ligy proti druhému celku Serie A. Odehrál celý zápas a přihrávkou na gól přispěl k výhře 3:0.

„Lepší premiéru jsem si snad ani nemohl přát. Jedině, kdybych ještě vstřelil gól. Ale to bych už asi chtěl moc," usmívá se čtyřiadvacetiletý fotbalista Viktorie.

Plzeňané si přivezli ze stadionu San Paolo tříbrankový náskok a vytvořili si více než slibnou pozici do čtvrteční domácí odvety.

Většina fanoušků už vidí svůj tým v osmifinále Evropské ligy, ale Jan Kovařík optimismus tlumí. „Jsme teprve v poločase, ještě nás čeká devadesát minut tvrdé práce. Hlavně nesmíme nic podcenit a hrát, jako by to bylo 0:0," říká.

Čtvrteční zápas, který v plzeňské Doosan Areně začíná ve 21.05, přitahuje obrovskou pozornost fotbalové veřejnosti. Také Jan Kovařík zaznamenal ve svém okolí zvýšený zájem o vstupenky. „Hlásilo se dost zájemců, bohužel jsem ani nemohl všem vyhovět."

Kromě kamarádů i známých přijedou do Plzně i jeho nejbližší. „Do Doosan Areny se chystá moje přítelkyně a také mamka se sestrou," dodává Jan Kovařík.