Jak se cítíte fyzicky po náročném programu a nedělní výhře 1:0 nad Slavií?
Myslím si, že jsme na tom dobře. Výhra nám pomohla i psychicky. Potvrdili jsme si, že se můžeme měřit s evropskými týmy, což Slavia také je. Jsme namotivovaní a chceme historický úspěch.

Ten je blízko, souhlasíte?
Dá se říct, že je to blízko. Je to jeden zápas a v něm se může stát cokoliv. I když papírově je Fiorentina určitě silnější.

Vsadíte stejně jako doma v Plzni na důslednou obranu?
Podle mě se každý tým musí opírat o defenzivu. Teď když nám to jde vzadu, je to určitě výhoda. Od toho se zkusíme odrazit.

Fotbalisté Viktorie Plzeň na letišti v Praze před odletem k odvetě čtvrtfinále Konferenční ligy v italské Fiorentině. | Video: Deník/Zdeněk Soukup
Fotbalisté plzeňské Viktorie vyrazili vstříc historické výzvě v Evropě

Očekáváte, že Fiorentina zvolí jiný způsob hry než v Plzni?Vždycky vás domácí prostředí nabudí, takže od nich čekám trochu jiný fotbal. Myslím, že hlavou budou více motivovaní, budou se o to chtít více porvat o postup.

Umíte si představit, jaká bude na stadionu atmosféra?
Koukali jsme na sestřihy zápasů, takže víme, do čeho jdeme. Hlavně čekáme teplo (úsměv). Ale vážně. Bude to těžký zápas celkově, bez ohledu na bouřlivou atmosféru, snad jsme připravení.

Fiorentině se v italské lize příliš nedaří. Tušíte, že o to víc se budou chtít ukázat v Konferenční lize, v níž hráli loni ve finále?
Myslím, že budou mít velkou motivaci. Mají velkou šanci dostat se znovu do finále, případně celou soutěž vyhrát.

Když dává útočník góly, roste mu sebevědomí. Jak to máte vy obránci, když udržíte čisté konto?
Podobně. Každá nula pro tým je strašně důležitá psychicky. Hned se pak můžeme připravovat na další zápas, nemusíme rozebírat chyby u videa. Když dostaneme nějaký gól, je to horší.

Explzeňský fotbalista Jaroslav Šedivec si zahrál na mistrovství světa do 20 let v Argentině 2009.
Šedivec bude doma v Itálii fandit Plzni. Šance vidím tak padesát na padesát

Čeká vás osobně ve Florencii životní zápas?Na takovou otázku jsem v téhle sezoně odpovídal už asi čtyřikrát. Takže myslím, že jo. Ale zároveň chci, aby se to posouvalo dál, takže doufám, že to nebude letos poslední životní zápas.