Třiadvacetiletý levý obránce Erik Janža, který prošel mládežnickými reprezentacemi a má i jeden start za slovinské áčko, podepsal v Plzni smlouvu na čtyři a půl roku. Ve Viktorii se postupně zabydluje a moc si pochvaluje podmínky soustředění ve Španělsku. „Je to tady skvělé," prohlásil Erik ve videorozhovoru pro klubový web.

Máte už nějaké zkušenosti se zimním soustředěním v zahraničí?
Ještě když jsem působil v Mariboru, byl jsem s týmem před dvěma lety v Turecku. Ve Španělsku jsem ještě nikdy nebyl, je to pro mě premiéra.

Jak si užíváte první týdny ve Viktorii?
Užívám si to velice, cítím se skvěle. Mužstvo i celý klub jsou na velmi dobré úrovni. Líbí se mi i Plzeň, je to hezké město.

S kým sdílíte pokoj na španělském soustředění?
S Tomášem Hájkem, který přišel do Viktorky stejně jako já teď v zimě. Je to velký lenoch, který miluje spánek (směje se). Ale ne, je to skvělý kluk, rozumíme si velmi dobře. Jsem moc rád, že jsme spolu na pokoji.

Jak trávíte na soustředění volný čas?
Ve volném čase především odpočívám, protože tréninky jsou náročné; trénujeme každý den dvakrát, není to jednoduché. Po dopoledním tréninku následuje oběd a pak si jdu lehnout. Po druhém tréninku si dám vířivku. Po večeři si pak zahraji nějaké hry na počítači nebo si povídáme. Takhle já trávím volný čas.

Jak by z vašeho pohledu vyznělo srovnání obou klubů, Mariboru a Viktorie Plzeň?
Co se týká ligy, to zatím nevím, ale domnívám se, že české liga bude náročnější, agresivnější. O Mariboru mohu říci jen to nejlepší, ale Viktoria, to je klub, jenž je o třídu výše. Jsem šťastný, že jsem v Plzni. Slibuji, že pro Viktorii odvedu jen to nejlepší. Jsem na to připraven.

V Čechách jste zatím pár týdnů, už znáte nějaká česká slovíčka?
Něco ano. Dobré ráno, dobrý den, na shledanou. S češtinou teprve začínám, věřím, že za půl roku už budu rozumět více.

Kde v Plzni bydlíte?
Zatím jsem na hotelu a hledám si byt. Věřím, že až se vrátím ze soustředění, budu už brzy bydlet. O Plzni mohu říci jen to nejlepší, je to hezké město. není pro mne složité v něm cokoliv najít, navíc máte skvělé jídlo (směje se).

Co byste vzkázal fanouškům Viktorie Plzeň?
Všechny fanoušky Viktorie zdravím. Moc se na vás těším, viktoriáni!