V sobotním duelu 12. kola ČFL je na domácím stadionu čekal velmi těžký protivník – exdruholigový Vyšehrad, za který nastoupil i bývalý provoligový fotbalista Ladislav Volešák, který v dobách své největší slávy hájil barvy pražské Slavie, Slovácka nebo Českých Budějovic.

Hrdinou zápasu se stal ale jiný bývalý prvoligový fotbalista – domácí Pavel Fořt, který svými dvěma góly rozhodl o vítězství Jiskry 3:2. Trenér Domažlic Radek Kronďák zařadil třiatřicetiletého útočníka společně s brankářem Šimanem mezi hlavní pilíře důležitého a cenného vítězství.

„Oba dva podali velmi dobrý výkon. Brankář Šiman chytil minimálně tři gólové příležitosti soupeře. Pavel Fořt zase dvakrát skóroval. Po výkopu brankáře byl vlastně na konci rozhodujícího gólu v 93. minutě," pochválil oba hráče trenér Domažlic Radek Kronďák.

„Výkon ale nebyl pořád optimální. Byly tam pasáže, ve kterých jsme byli horším týmem a kdy nás hosté přehrávali. Hráče ale musím pochválit za bojovnost a zarputilost, díky které jsme bodovali třeba minulé kolo v Převýšově. Jsme ale moc rádi, že tři body zůstaly doma," dodal kouč Kronďák.

Fotbalisté Tachova uhráli ve 12. kole třetí nejvyšší domácí soutěže cenný bod za remízu 1:1 s Kr. Dvorem, který v týdnu padl v osmifinále českého poháru na půdě pražských Bohemians 1905 po boji 1:3.

Vyhrocené derby bylo k vidění v Klatovech, kam v rámci 12. kola divizní skupiny A přijela plzeňská Doubravka. Svěřenci trenéra Aleše Jindry nakonec splnili roli mírného favorita a z horké půdy věčného rivala si odvezli vítězství 3:1.

„O vývoji celého utkání rozhodl náš výborný vstup do zápasu. Byl jsem velmi překvapený, jak domácí hráli opatrně a místy až dost pasivně. Ve 24. minutě to bylo po dvou brankách Ungra a proměněné penaltě na jeho osobu už 3:0. Ve druhém dějství se Klatovy začaly trošku snažit, ale kromě jedné branky z pokutového kopu si větší šanci nevytvořily. Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě," ohlíží se za ostře sledovaným duelem trenér vítězného Senka Aleš Jindra.

Dalším divizním zástupcům Plzeňského kraje se příliš nedařilo. Rokycany doma padly s Motorletem Praha 0:3 a Sušice prohrála i své dvanácté utkání v sezoně. Tentokrát na půdě Českého Krumlova 0:2.

V sobotním programu 12. kola nejvyšší krajské soutěže mohli diváci vidět atraktivní podívanou mezi Přešticemi a béčkem Domažlic.

Družina přeštického trenéra Václava Uzlíka (na snímku) zvítězila 3:0 a po čtyřech zápasech naplno bodovala. Mladý výběr Jiskry naopak vyšel bodově naprázdno po dlouhých jedenácti duelech v řadě.

„Diváci si přišli na své. Jak my, tak i hosté, jsme hráli velmi hezký kombinační fotbal. My jsme ale byli mnohem nebezpečnější v koncovce a díky tomu jsme zaslouženě vyhráli," říká trenér Přeštic Václav Uzlík.

Přeštice se v podzimní části nemohou opřít o výhodu domácího prostředí a možná i proto je obávaný tým loňského ročníku až na osmém místě. Hrající kouč Uzlík tento handicap vnímá, ale absence domácího hřiště nemá dle jeho názoru vliv na aktuální umístění.

„Samozřejmě hrajeme každé utkání venku a asi to na nás nějaký dopad má, ale nemůžeme se vymlouvat. V zápasech předtím jsme dělali hloupé chyby, které nás stály několikrát body," nehledá sebemenší výmluvy trenér Přeštic Václav Uzlík.