Skóre na hřišti týmu hrajícího béčkovou skupinu FORTUNA ČFL otevřel již ve 13. minutě bývalý hráč juniorky Viktorie Plzeň Ondřej Pek. Domácí sice v 57. minutě zásluhou Malečka vyrovnali, ale misky vah na stranu Chodů překlopil o chvíli později univerzál Matas. Jeho branka byla nakonec vítězná, v první minutě nastavení ještě pečetil postup Jiskry střídající Brabec. Chodové tak postupují, ale na oslavy není čas. Už v sobotu totiž čeká partu trenéra Pavla Vaigla utkání druhého kola třetí ligy na půdě Písku. Na jihu Čech se hraje již od 10.15 hodin.

„Myslím si, že to bylo velice kvalitní utkání z obou stran. My jsme se brzy dostali do vedení, ale soupeř chvíli po poločase vyrovnal. Naštěstí se nám podařilo záhy vstřelit druhý gól, to bylo důležité. Poté jsme měli řadu brankových příležitostí, ale pojistku jsme přidali až v nastavení díky střele Brabce ze střední vzdálenosti. Celkově si myslím, že se jednalo o zasloužené vítězství," uvedl spokojený trenér Jiskry Pavel Vaigl.

FK Zbuzany 1953 - TJ Jiskra Domažlice 1:3

Poločas: 0:1. Branky: 57. Maleček – 13. O. Pek, 65. Matas, 90+1. Brabec. Rozhodčí: Martínek – Mrkáček, Linhart. ŽK: 3:3. Diváci: 155. Sestava Jiskry Domažlice: Brych – Ruml, O. Pek, Matas, Mlynařík (53. Kadar), Teršl (77. Brabec), Mužík (58. Uzlík), Vůch, Došlý, Černý, Kropáček. Trenér: Pavel Vaigl.

Trénink FC Viktoria Plzeň
Viktoria bude odvracet konec v pohárové Evropě