To byla jízda, říkají si asi i teď fanoušci Domažlic. Jiskra, která v minulém týdnu vyměnila trenéra, zabrala a na domácí půdě v rámci 10. kola třetí nejvyšší domácí soutěže deklasovala poslední béčko Táborska 7:0.

Radek Kronďák byl s výsledkem spokojený, přesto vysokou výhru nepřeceňuje a nachází ve hře svého nového týmu rezervy.

„I přes vysoké vítězství bych nechtěl dělat ukvapené závěry. U týmu jsem necelý týden a za takovou dobu se hra nějakým výrazným způsobem změnit nedá. Jsem ale samozřejmě moc rád, jak jsme utkání zvládli. Dalo by se říci, že nám do branky soupeře spadlo téměř všechno," říká skromně trenér Kronďák.

„I přes výhru jsem ale viděl u hráčů zbrklost a nepřesnosti v kombinaci," zamýšlí se zkušený kouč.

Jiskra se poprvé v sezoně mohla také opřít o výhodu domácího prostředí. Po dlouhé rekonstrukci trávníku na Střelnici tak fanoušci viděli svůj tým v akci i v domažlickém svatostánku.

„Určitě to bylo dobře. Zápasy v Postřekově jsem sice neviděl, takže nechci hodnotit hru v předchozím azylu. Je ale jasné, že každému týmu se nejlépe hraje doma před vlastními fanoušky," dodává Kronďák.

V 10. kole ČFL se dařilo také Tachovu, který doma přehrál favorizovanou Olympii Hradec Králové 3:1.

O víkendu bylo na programu také 10. kolo divizní skupiny A. Rokycany v derby smetly Sušici 4:1 a Klatovy doma prohrály s pražským Motorletem 1:3. Poslední divizní zástupce Plzeňského kraje – fotbalisté Doubravky, zvítězili na horké půdě Dobříše 1:0.

„Veděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který do zápasu s námi ztratil na domácím hřišti body pouze po remíze s Karlovými Vary. Hrál velmi dobře, ale chtěl bych pochválit kluky, jak k zápasu přistoupili a jak ho zvládli. Chyběli nám sice tři klíčoví hráči, ale kluci, kteří dostali v tomto zápase šanci, svou úlohu zvládli velmi dobře. Všichni zaslouží velké uznání," libuje si trenér Senka Aleš Jindra.

Fanoušci, kteří dali o víkendu přednost krajskému přeboru, také nelitovali.

Parádní galapředstavení předvedli svým příznivcům fotbalisté Lhoty, kteří na domácím hřišti rozstříleli poslední Bolevec 7:2. A to i přesto, že více než polovinu utkání hrál soubor trenéra Jaroslava Klusky bez vyloučeného brankáře Šteffela.

„V prvním poločase jsme nebyli dost koncetrovaní, hráli jsme velmi laxně. A tak první dějství skončilo remízou 2:2. O přestáce byla v kabině trošku bouřka, a druhá půle podle toho také vypadala. I v deseti hráčích jsme soupeře přehrávali a nastříleli pět branek," ohlíží se za impozantní gólovou přestřelkou trenér Kluska.

Není to poprvé, co třetí celek krajské tabulky i přes početní nevýhodu takhle zaválel. V úvodním kole v Rozvadově byl ve 30. minutě vyloučen lhotský gólman Lukáš Böhm, nejofenzivnější tým soutěže ale dokázal během druhého poločase smazat třígólové manko.

„Je to pravda. Tento zápas se mi ihned vybavil. Nevím, čím to je. Asi se více semkneme a bojujeme jeden za druhého," myslí si spokojený Jaroslav Kluska.