Utkání se přitom pro ně nevyvíjelo dobře. Už ve 4. minutě potrestal nedůrazný odkop zkušeného Tomáše Hájovského klatovský záložník Daniel Pavlovič, který povedenou střelou z hranice šestnáctky propálil brankáře Domažlic Lukáše Brycha. „Místo toho, aby jsme Klatovy dostali pod tlak hned od začátku, tak jsme neplnili to, co jsme si řekli před zápasem v kabině a dostali jsme zbytečnou branku,“ zlobil se domažlický kouč Pavel Vaigl.

Poté favorit utkání přežil tři tutové šance domácích a sám v polovině prvního dějství udeřil. Svou třetí brankou v přípravě srovnal extachovský René Kropáček. „Sice se nám podařilo do poločasu srovnat, ale jinak byla první půle z naší strany špatná. Nedokázali jsme si přihrát ani na krátkou vzdálenost,“ pokračoval trenér třetiligového celku.

Ve druhém poločase Jiskra přidala na tempu a domácí zcela odpadli. Díky brankám Brauna, Došlého z penalty a Jakuba Blažka Chodové zvítězili 4:1 a postoupili do druhého kola. „V poločasové přestávce jsme si něco řekli v kabině, udělali jsme dvě střídání a už to bylo o poznání lepší. Domácí jsme kromě jedné příležitosti k ničemu nepustili a sami byli v ofenzivě nebezpeční. Svůj výkon jsme korunovali třemi góly a zaslouženě postoupili dále,“ dodal kouč Pavel Vaigl.

Chodové postupem do druhého kola vyrovnali úspěch z minulého ročníku, kde je ve stejné fázi soutěže vyřadil ligový Jablonec. Maximem Jiskry zůstává účast v osmifinále v sezonách 2013/2014 a 2014/2015.

Klatovy – Jiskra Domažlice 1:4
Poločas: 1:1. Branky: 4. Pavlovič – 20. Kropáček, 50. Braun, 65. Došlý, 67. Blažek. Rozhodčí: Hányš. ŽK: 37. Janda, 53. Lukeš – 61. Boček, 80. Hejda. Diváci: 460.
Klatovy: Rojík – Marek (70. Aizner), Cibulka, Tříska (54. Sojka), Krásný, Pavlovič, Janda (80. Urs), Vojtko, Diviš, Szedmák, Lukeš. Trenér: Jiří Jánský.
Domažlice: Brych – Hrubý, Hájovský (46. Teršl), Bauer, Chocholoušek (46. Hejda), Mužík, Braun, Blažek, Boček, Došlý, Kropáček. Trenér: Pavel Vaigl.

ROKYCANSKÁ EXHIBICE

Kromě pohárového utkání se o víkendu odehrála zajímavá střetnutí v rámci přípravy na novou sezonu. Nejvyšší vítězství si připsaly exdivizní Rokycany, které i díky hattricku Aubrechta deklasovaly ČLU Beroun 9:1. Překvapivý výsledek se urodil v Domažlicích, kam na stadion na Střelnici přijel divizní Petřín. Plzeňský klub podlehl rezervě Jiskry po úžasné přestřelce těsně 3:4. To další z týmů ze západočeské metropole zvítězil - fotbalisté Rapidu udolali na neutrální půdě ve Vstiši výběr Chlumčan 1:0. O jedinou branku defenzivního utkání se postaral Janoch.

Přípravné zápasy: Rokycany – ČLU Beroun 9:1, Chotíkov – Zruč 1:2, Druztová – Zruč B 0:1, Město Touškov – Senco 2:7, Domažlice B – Petřín Plzeň, Vochov – Lhota 0:4, Rapid – Chlumčany, Holýšov – Tlumačov 2:1.