V předposledním podzimním kole ČFL se lépe dařilo Jiskře Domažlice, která doma porazila v tabulce druhou Chrudim. Tachov naopak nechal všechny body v Praze, kde podlehl Viktorii Žižkov 0:3.

Chodové šli proti favoritu z Chrudimi už v 19. minutě brankou kanonýra Fořta do vedení. Za pět minut fauloval hostující gólman Mrázek domácího Došlého a Mužík vstřelil druhý gól. Bohužel Došlý musel po zákroku Mrázka opustit hřiště se zlomenou lýtkovou kostí. Dokonalý knokaut, který hosté nečekali.

Další šance měli na kopačkách Mužík se Špírkem, ale mířili těsně vedle.

Chrudim ve druhé půli snížila brankou Kopeckého. Gólu Chrudimi ale předcházel otočený aut, když Čada v souboji s Váchou poslal přes jeho nohy míč do zámezí.

Jiskra už si však taktickou hrou v závěru zápasu cennou výhrou pohlídala a radovala se tak zaslouženě už ze šestého vítězství v řadě.

Před utkáním uctil celý stadion minutou ticha teroristický útok v Paříži.

Domažlice – Chrudim 2:1

Poločas: 2:0. Branky: 19. Fořt, 27. Mužík PK – 71. Kopecký. Diváci: 326. Rozhodčí: Váňa – Duchoň, Zadinová. ŽK: 2:5 . Diváci: 326.

Domažlice: Šiman – Braun, Chocholoušek, Bauer, Beránek – Čada – Roubal (90. Vojtko), Hradecký (73. Javorský), Mužík, Došlý (29. Špírek) – Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek.

Fotbalisté Tachova se představili na hřišti Viktorie Žižkov a svou venkovní bilanci si nevylepšili. Domácí zvítězili 3:0. Nováček inkasoval už ve 13. minutě, ale v průběhu utkání byl Viktorii vyrovnaným soupeřem. Opět se mu nedařilo v koncovce. Gólový půst tak prodloužil na tři zápasy. Nejblíže byl ke vstřelení branky a vyrovnání Hrdlička, který zakončoval protiútok hostů střelou do tyče. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Snaha Tachova o vyrovnání byla marná a v 69. minutě přišla ze strany domácích branková pojistka. V samém závěru dala Viktorka třetí branku a pečetila tak svou výhru.

„Je to pořád dokola. Já si myslím, že jsme nepodali špatný výkon. Herně to není tak, jak vypadá výsledek. Bohužel dostáváme strašně laciné branky. Nedostupujeme hráče soupeře v šestnáctce, jsme málo důrazní. Naše protiútoky špatně řešíme, chybí tam finální přihrávka. Pokud nedáme gól, tak není šance přivézt nějaké body," řekl k utkání trenér FK Tachov Stanislav Purkart.

V. Žižkov – FK Tachov 3:0

Poločas: 1:0. Branky: 13. Trýzna, 69. Dočekal, 88. Podrazký. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 2:3. Diváci: 471.

Tachov: Houdek – Ruda, Matas, P. Šácha (76. Folejtar), Knakal, Habart (46. M. Šácha), Staněk, Kravar, Hrdlička, Dvořák (68. Stružka), Tříska (82. Beneš). Trenér: Stanislav Purkart.

Ostatní výsledky 15. kola: Písek – Zápy 0:0 (PK 2:4), Dobrovice – Čáslav 6:0, Táborsko B – Benátky n. J. 2:1, Převýšov – Vltavín 2:4, Jirny – Benešov 4:4 (PK 4:3), Kolín – Králův Dvůr 1:1 (4:5), Most – Brozany 4:1, Štěchovice Union 2013 0:1.