V utkání Rapidu na Košutce se schylovalo k velkému překvapení, když domácí po poločase vedli 3:1. Hosté však dokázali zápas otočit i zásluhou Jiřího Řežába, který se dočkal své sté branky v Lize starých gard. Kanonýr Rapidu se stal 31. hráčem, který překonal tuto hranici.

Dobrou formu potvrdil také Petřín, který jasně vyhrál na hřišti Vodních staveb. Roli favorita potvrdil také Slovan Karlov výhrou 2:0 na hřišti doubraveckého Senka.

Senco – Slovan Karlov 0:2
Slušné a v poli vyrovnané utkání zaslouženě vyhrál hostující Karlov. Lépe kombinoval a vypracoval si daleko více příležitostí než domácí, které mnohokrát podržel brankář Paleček.

Košutka – Rapid 3:5
Rapid měl převahu, ale domácí svou důraznou hrou a bojovným výkonem dlouho drželi naději. Po poločase vedli 3:1, a dokonce ještě neproměnili dvě velké šance. Po přestávce hosté při stálé převaze snížili a pět minut před koncem zápasu vyrovnali na 3:3. V poslední minutě vymetl šibenici střelou za vápnem Černický a v nastavení se trefil „démon" Jiří Řežáb, který tak překonal magickou stogólovou hranici.

Union – Smíchov 3:5
V první půli se hrál opticky vyrovnaný zápas, ale hosté na rozdíl od domácích proměňovali šance. Smíchov po přestávce zvýšil vedení již na 5:0, nicméně Union v závěru třemi brankami ještě snížil.

VS Plzeň – Dynamo ZČE 0:4
Domácí celek dokázal s dobře hrajícím Dynamem držet krok pouze v prvním poločase. Navíc Vodní stavby mohly i vyrovnat, neboť měly několik šancí. Po přestávce Petřín i díky chybám domácích postupně navyšoval skóre, až nakonec zvítězil 4:0.

Letná – Černice 1:8
Černice byly po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhrály vysokým rozdílem. Letenští mohli výsledkový rozdíl zmírnit, ale pár neproměněných šancí dalo výsledku podobu rovnající se takřka debaklu.

Zápas Vejprnice – Slavia byl odložen na úterý 25. října 2016 od 16.30 hodin.