Jiráček zářil, vstřelil za Wolfsburg dva góly

Plzeň – Pouhé čtyři zápasy čekal v bundeslize na premiérový gólový zápis záložník Wolfsburgu Petr Jiráček.

11.2.2012

Záložník Wolfsburgu Petr Jiráček.Foto: ČTK

Bývalý hráč Viktorie Plzeň v mrazivém večeru ve Volkswagen Areně před třiadvaceti tisíci diváků zářil. Trefil se hned dvakrát a výrazně přispěl k výhře svého týmu v předehrávce 21. kola bundesligy nad Freiburgem 3:2.

Skóre zápasu otevřel Jiráček už v páté minutě. Po rohovém kopu se zmocnil u levé tyče míče a křížnou střelou ke vzdálenější tyči překonal bezmocného gólmana hostů Baumanna.

Jenže Freiburg se nevzdával a už za šest minut bylo vyrovnáno, trefil se Flum. Domácí sice získali znovu vedení bankou Schäfera, ale Freiburg ještě do přestávky znovu vyrovnal parádní trefou Caligiuriho.

O výsledku rozhodl ve druhém poločase Petr Jiráček. Český reprezentant převzal před šestnáctkou přihrávku od japonského spoluhráče Hasebeho a s pomocí teče jednoho z obránců Freiburgu poslal míč obloučkem do sítě.

Wolfsburg se po výhře posunul v tabulce před víkendovými zápasy 21. kola na osmé místo.

WfL Wolfsburg – SC Freiburg 3:2 (2:2)

Branky: 5. a 61. Jiráček, 14. Schäfer - 11. Flum, 38. Caligiuri.

Wolfsburg: Benaglio - Russ, Schäfer, Lopes, Rodriguez - Josué (46. Hasebe), Träsch, Jiráček, Dejagah (72. Ochs) - Mandžukič, Sio (62. Polter).

Freiburg: Baumann - Lumb (79. Freis), Sorg, Höhn,Makiadi - Flum, Caligiuri, Diagne, Schmid (62. Rosenthal) - Jendřišek, Santini (65. Reisinger).

11.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Disco tanec v Lokomotivě

Plzeň – Soutěž startuje v neděli v 8:30 hodin.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Plzeňsko - Posilněn alkoholem a bez řidičského průkazu usedl za volant jednatřicetiletý řidič, který v noci na sobotu havaroval u Chotíkova na Plzeňsku. Kromě toho, že nadýchal bezmála dvě promile, se ukázalo, že nikdy nevlastnil řidičák.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.