A v neděli držitel Zlatého míče nechyběl mezi gratulanty, kteří přijeli Viktorii popřát ke stým narozeninám.

Na hřišti v dresu internacionálů ČR předvedl, že nic ze svého umění neztratil. K výhře 4:2 nad starou gardou Viktorie přispěl dvěma góly a na třetí nahrál.
Do Plzně zamířil hned po návratu ze Spojených států, kde s rodinou strávil léto.

Jak jste si zahrál?
Bylo to trošku náročné, dva měsíce jsem si nekopl do balonu. Ale zahrál jsem si dobře, v mužstvu internacionálů se sešla výborná parta. Bylo to příjemné.

Co říkáte postupu Viktorie Plzeň do Ligy mistrů?
Ještě před nedávnem trochu sci–fi, ale je to hezká realita. Všichni lidé kolem fotbalu ve Viktorii v čele s hráči a trenérem udělali obrovský kus práce. Vzali to za správný konec a postup do Ligy mistrů je jejich zasloužený úspěch.

Věřil jste, že se Viktoria probojuje do základní skupiny?
Abych se přiznal, tak moc ne. I když se mi líbil její herní projev v české lize, Liga mistrů je o něčem jiném a navíc Trondheim i Kodaň jsou velmi silné týmy. Plzeň to ale zvládla a zaslouženě postoupila. Český národní tým teď moc nešlape, tak mohou fanoušci chodit na Plzeň.

Přijedete se podívat do Prahy na zápas Viktorie v Lize mistrů?
To asi ne, domů do Čech to mám z Itálie dál, ale určitě budu sledovat její zápas v Miláně s AC. A budu jí v hledišti držet palce.

Zmínil jste reprezentaci, jak se vám líbil sobotní duel ve Skotsku?
Remíza dobrá, asi rozhodla o naší účasti v baráži. Ale herně se mi to nelíbilo ani z jedné strany. Skotové byli slabí, ale i nám chybělo více odvahy ve hře dopředu. Kdybychom do toho více šlápli, vyhráli bychom.

Jak hodnotíte výkon plzeňského Jiráčka?
V první půli byl naším nejlepším hráčem, ve druhé už mu trochu chyběly síly. Ale reprezentační debut zvládl na výbornou.