Odchovanec plzeňské Viktorie si totiž v sobotním ligovém duelu proti Riedu natrhl stehenní sval a dva týdny musí odpočívat.

Přijít čtyři dny před zápasem o start v Lize mistrů, to vás musí hodně mrzet…
Je to smůla. Přitom jsem do zápasu s Riedem neměl vůbec nastoupit. Alespoň taková byla dohoda s trenérem Trapattonim. Šetřil mě na Doněck, abych měl sílu. Jenže během zápasu si to rozmyslel a na poslední půlhodinu mě poslal na hřiště. Já tam ale vydržel jen čtvrt hodiny a musel kvůli zranění střídat.
Co se vám stalo?
Ucítil jsem prudkou bolest v zadní části stehenního svalu. Chvilku jsem to zkoušel rozběhat, ale bolest byla silnější. V pondělí jsem podstoupil vyšetření a magnetická rezonance odhalila malou trhlinu ve svalu.
Na hřišti jste byl jen patnáct minut, ale stačil jste nahrát českému spoluhráči Karlu Pitákovi na úvodní gól Salcburku. Možná i vaše gólová nahrávka mu vynesla nominaci do národního mužstva. Poděkoval vám po utkání?
Říkal jsem mu, že ten gól mohl dát dřív a já na hřiště vůbec nemusel a ani bych se nezranil. On mi odpověděl, že dříve to nešlo, nebylo z čeho dát gol. Musel prý počkat, až na hřiště přijdu já a nahraji mu. A poděkovat mi nezapomněl.
Jak probíhá vaše léčení?
Docházím na stadion, kde se mi věnují lékař a fyzioterapeuti. Dostal jsem už tři infuze a chodím na elektroléčbu. Jezdím také na rotopedu, ale bez zátěže.
Když teď kvůli zranění nemůžete trénovat, zbývá vám více času na rodinu?
Kupodivu ho mám ještě méně. Takhle jsem si dopoledne odténoval a zbytek dne jsem měl volno. Když jsem zraněný, musím chodit na léčení a rehabilitaci na dvě hodiny nejen dopoledne, ale také v pět hodin odpoledne. Mezitím alespoň stačím odvézt obě dcery na tenisový trénink a zase je potom přivezu domů.
V Salcburku jsou kromě vás ještě další dva Češi,Piták a Lokvenc. Zahrajete si spolu všichni tři?
Letos nastupujeme všichni poměrně hodně, je to lepší než vloni, nemůžeme si nikdo z nás zatím stěžovat.
Po loňském triumfu v lize jste letos moc dobře nezačali. Jak jsou v Salcburku spokojeni se šestým místem?
První kolo jsme vyhráli, ale pak přišla porážka v Paschingu s Klagenfurtem, remízy s Austrií a Sturmem a teď výhra nad Riedem.Takže celkově nic moc. Letos bude liga mnohem vyrovnanější než vloni.
Ve stejnou dobu jako váš zápas s Riedem probíhalo v Plzni utkání české ligy mezi Viktorií a Spartou. V obou klubech jste působil, co říkáte výsledku 0:0?
Informace o zápase mám od kamaráda, bývalého slávisty a viktoriána Roberta Vágnera, který utkání viděl. Spokojenější musí být Plzeň, uhrát remízu proti Spartě je úspěch. Pražané jsou asi zklamaní, vzhledem ke svému kádru i ambicím chtěli v Plzni určitě vyhrát.
Jaké má podle vás Sparta vyhlídky ve středečním zápase předkola Ligy mistrů proti Arsenalu?
Bude to mít hodně těžké. Vím, o čem mluvím. Zahrál jsem si proti němu se Salcburkem v přípravném zápase. Na druhou stranu Sparta nemá v takovém zápase proti vysokému favoritu co ztratit.