Udělat poslední krok ale bývá nejtěžší. A ví to i kapitán Západočechů Roman Hubník.

„Hlavně si nesmíme myslet, že je všechno u konce. Ještě není dobojováno," zůstává ve střehu zkušený obránce.

„Doufám, že to všichni zvládneme v hlavách. I když nám stačí jen bod, chceme před vlastními fanoušky vyhrát a užít si pozápasové oslavy," říká kapitán Plzně. Odložit Viktorii mistrovské jásání, to může být pro soupeře podle Romana Hubníka silnou motivací.

„Baník nemá co ztratit, má mladý tým a jeho hráči se budou chtít v Plzni předvést v co nejlepším světle," připomíná.

Hráči Viktorie ale podobný scénář nechtějí za žádnou cenu připustit. Navíc k tomu, aby udělali poslední krok k titulu už zítra, mají kromě fotbalových kvalit v rukávu ještě jeden velký trumf – skvělé fanoušky.

„Zní to možná otřepaně, ale naši fanoušci jsou skutečně naším dvanáctý hráčem. Věřím, že nás poženou za vysněným mistrovským titulem," spoléhá Roman Hubník na pomoc zaplněných tribun stadionu ve Štruncových sadech.

Doosan Arena by měla být tentokrát vyprodaná do posledního místečka včetně sektoru pro fanoušky hostů. Podle informací Deníku se do Plzně chystá více než šest stovek fanoušků Baníku.

O motivaci navíc mají postaráno i fotbalisté Viktorie. Pokud porazí Baník, zlomí šestnáct let starý rekord pražské Sparty 
v počtu ligových vítězství v řadě, který Západočeši po výhře 3:0 na Letné v minulém kole vyrovnali. Když zítra vyhrají nad Baníkem, zvítězí pošestnácté v řadě, a přepíší tak fotbalovou historii.

„Pokud by se nám to podařilo, myslím si, že by pak bylo pro každého hrozně těžké takový rekord překonat. Tak velká série výher se vám nepodaří každý rok," míní Hubník, který téměř celou podzimní část hostoval z rodinných důvodů doma v Olomouci, která bojuje o záchranu v lize.

Jenže život někdy píše neuvěřitelné příběhy – v té samé sezoně, jen o pár měsíců později, může Roman Hubník jako kapitán mužstva zvednout nad hlavu pohár pro mistra ligy. „Když jsem na podzim odcházel do Olomouce, tohle by mě ani ve snu nenapadlo, tehdy jsem měl jiné starosti," připouští.

„V zimě po návratu do Plzně ale bylo jasné, že chceme titul obhájit. Teď už je tak blízko, že věřím, že to v sobotu zvládneme a všichni si to i s fanoušky společně užijeme," dodává Roman Hubník.

Pikantní duel Jana Baránka

Tenhle zápas bude mít pro něj zvláštní příchuť. V Baníku Ostrava fotbalově vyrůstal, v jeho dresu i debutoval v první lize. Už půldruhé sezony ale hájí Jan Baránek barvy Viktorie Plzeň A když zítra Viktoria Ostravu porazí, získá titul a Baník tím odsoudí definitivně k sestupu do druhé ligy.

„Jsem profesionál, ve Viktorce jsem už rok a půl a éra v Baníku je za mnou, Ale určitě nejsem rád, že Ostrava nejspíš sestoupí," říká Jan Baránek, který má šanci získat s Viktorií svůj druhý mistrovský titul, navíc, jak je v Plzni zvykem, před vyprodaným stadionem. „Na atmosféru v Doosan Areně se moc těším. Přijedou i fanoušci Ostravy, takže bude opravdu oboustranně skvělá kulisa. Naši příznivci nás poženou za úspěchem a my jim budeme chtít poděkovat výhrou a titulem," dodává Jan Baránek.