„Na klubové úrovni je to nejvíc, co v Evropě můžete dokázat. Obrovsky se těším, chceme ten krok udělat. Před čtyřmi lety zpět tady byl přímý postup do základní skupiny. Ale takhle si to vybojovat ze spodních pater je náročnější. Kdyby to mělo dobrý konec, bude to ještě o to sladší,“ zasnil se včera před novináři 32letý fotbalista.

A uznal, že bez parťáka ze stoperské dvojice Lukáše Hejdy to bude při nájezdech ázerbájdžánských bohatýrů těžké. „Ale to by bylo, i kdyby hrál. Přece jen je to však náš kapitán, takže o malinko těžší to bude,“ prohlásil Luděk Pernica.

close Kdo s koho. Kdo půjde do Ligy mistrů? Viktoria, nebo Karabach? info Zdroj: FCVP/Jan Kubíček zoom_in Kdo s koho. Kdo půjde do Ligy mistrů? Viktoria, nebo Karabach?

Přesto nemá přehnané obavy. „Máme tam další hráče, kterým věříme. A věříme, že to zvládneme,“ doplnil bývalý hráč Jablonce a Brna. S plzeňskou Viktorií zažil Ligu mistrů hned po svém příchodu v roce 2018. Ale naskočil jen do posledního zápasu s CSKA Moskva (2:2).

Pak už to byly jen samé neúspěšné pokusy. Takhle blízko postupu do základní skupiny od té doby nikdy nebyl. Dočká se vysněného postupu mezi smetánku?

Také Pernica před zápasem upozornil především na ofenzivní sílu Karabachu. „Dopředu jsou hodně nepříjemní, hlavně útočná vozba Wadji, Kady, Zoubir… Ofenzivní záložníci zase budou zlobit,“ měl jasno. Zato viděl určitá okénka v defenzivě soupeře. „Vzadu nejsou tak pevní, nějaké náznaky šancí jsme tam měli,“ připomněl, že šance přicházely především po standardních situacích. „Ty jsou naše přednost po celý rok. Zkusíme se o ně zase opřít,“ naznačil, kudy by mohla vést cesta ke kýženému postupu.

Fotogalerie: Nejdůležitější zápas kariéry? Asi to tak je, připouští plzeňský kouč Bílek

A věří i domácímu prostředí, viktoriány požene na zteč zaplněná Doosan Arena. „Jak říkají Luňák a Kůžel, to je domácí prostředí, kluci si to musí osahat. Když jste tu déle, znáte každý roh hřiště,“ usmál se Pernica.

„A jedenáct tisíc diváků je samozřejmě další plus,“ dodal už vážnějším tónem. A doufá, že budou všichni společně slavit.