Zdeněk Böhm

Narodil se v roce 1934. První ligu začal hrát v Kladně v roce 1954 a přes Tankistu Praha a opět Kladno se v roce 1961 dostal do plzeňského Spartaku a okamžitě s ním postoupil do nejvyšší soutěže. Perfektní technik a tvůrce hry zásoboval přesnými přihrávkami spoluhráče a útočník Jiří Lopata z jeho přesných míčů nastřílel spoustu gólů. Když skončil v áčku, hrál s úspěchem i za rezervu. Škodovácký dres oblékal až do roku 1968, ale dlouhou dobu působil v klubu ve funkci trenéra mládeže, ještě nedávno vedl nejmladší žáčky.

František Plass

Jeden z nejlepších fotbalistů Československa v celé historii se narodil v roce 1944. Talent k pohledání od žákovských let přišel do plzeňského Spartaku z ČSAD v roce 1963 a vydržel tam až do roku 1976, dlouhých 13 let. Za tu dobu sehrál v plzeňských barvách 164 prvoligových utkání a nastřílel 16 gólů. Dokonale ovládal míč, technicky byl skvělý a měl smysl pro přesnou kombinaci. Odolal vábení Sparty, Slavie i Slovanu Bratislava. Z plzeňských barev se dostal i to reprezentačních výběrů, za áčko sehrál 11 mezistátních utkání. Pokud by se v jeho době přestupovalo do zahraničí, zářil by i v evropských klubech. Po skončení kariéry trénoval, vedl Škodovku i Cheb.

Petr Uličný

Moravan z Kroměříže přišel do Plzně v roce 1972 z pražské Sparty. Ročník 1950 vydržel v Plzni do roku 1977 a pět sezon v roli průbojného, technického a do kombinace stavěného záložníka patřil k základním kamenům prvoligového celku. Potom přestoupil do Olomouce. Celkem odehrál v nejvyšší soutěži 189 utkání a vstřelil 18 gólů. Je jedním z hráčů plzeňského týmu, který ho později i trénoval. Na lavičce Viktorie seděl ve druhé polovině devadesátých let (1997 - 1999) a patřil k populárním koučům.

Jan Berger

Skvělý konstruktivní záložník pronikl do velkého fotbalu z plzeňské Škodovky. Odchovanec Břevnova se narodil v roce 1955 a do Plzně přišel v roce 1976. O rok později byl duší mužstva, které pod vedením kouče Tomáše Pospíchala vybojovalo šesté místo v první lize. Ve Štruncových sadech pobyl ale jen dvě sezony. V roce 1978 odešel na vojnu do pražské Dukly, odkud přestoupil do Sparty, kde zažil největší úspěchy, včetně mistrovských titulů a evropských pohárů. V první lize odehrál 241 utkání a nastřílel 43 gólů. Za reprezentační áčko sehrál 30 zápasů, startoval na MS ve Španělsku v roce 1982 a na OH v roce 1980 v Moskvě získal zlato. Ocenění dobyl v období mimo Plzeň.

Miloš Paul

Narodil se v roce 1958, s fotbalem začínal ve Vejprnicích, do ligového dorostu Lokomotivy Plzeň ho přivedl v patnácti letech Josef Žaloudek. Vojnu prožil v béčku Dukly v Hradci Králové a v létě 1979 přestoupil do Škody Plzeň. Běhavý fotbalista s velmi dobrou kondicí zvládal ve středu zálohy defenzivní i ofenzivní úkoly a prosazoval ise střelecky. První ligový gól vstřelil v derby proti RH Cheb. Dres plzeňského celku oblékal dlouhých jedenáct sezon až do roku 1990. Většinou to bylo ve druhé lize, v nejvyšší soutěži hrál tři a půl sezony. Nepodlehl vábení pražské Slavie a ze Štruncových sadů odešel až ve dvaatřiceti letech do Kötztingu. Do Viktorie se vrátil jako sekretář a později sportovní manažer.

Daniel Šmejkal

Narodil se v roce 1970 a s fotbalem začínal Dynamu ZČE, ještě jako žák přestoupil do Škody Plzeň. Vynikal technikou, poziční hrou, skvělou přihrávkou i koncovkou. Prošel všemi reprezentačními výběry. Hrál i na MS do 20 let v Saudské Arábii. První ligu okusil v sezoně 1988 - 1989, a pak narukoval do pražské Dukly, kde většinou seděl na lavičce. Po návratu do Plzně v roce 1993 vybojoval I. ligu. O rok později přestoupil do Slavie, hrál i v Německu.

Pavel Horváth

Nezastupitelná opora a zároveň i bavič mistrovského celku. Narodil se v roce 1975 a jeho fotbalové začátky viděl pražský Břevnov. V šesti letech přestoupil do Sparty, kde vydržel až do roku 1993. Následovalo působení v Jablonci a v roce 1997 se objevil v pražské Slavii. V roce 2000 odešel na dva roky do Sportingu Lisabon, leta 2002 - 2004 prožil v Teplicích, další dva roky v japonském Kóbe a v letech 2006 - 2008 byl opět ve Spartě, odkud přestoupil do Viktorie. Technický a tvořivý záložník s přesnou přihrávkou i střelou, perfekní vykonavatel standardních situací hrál evropské poháry a reprezentoval v áčku České republiky v letech 1999 - 2002 celkem devatenáctkrát.

Petr Jiráček

Ještě nedávno nepříliš známý hráč se doslova přes noc stal jedním ze základních kamenů mistrovského týmu. Narodil se v roce 1986, s fotbalem začínal v Tuchořicích a v roce 1996 přestoupil v žácích do Baníku Sokolov. V tomto klubu vydržel s vyjímkou půlročních hostování v Karlových Varech a v dorostu pražské Slavie až do roku 2008, kdy se objevil ve Viktorii. Zpočátku jen střídal, ale časem se začal objevovat v základní sestavě. Levonohý univerzální hráč oplývá rychlostí, vytrvalostí i odvahou. Výbornými výkony si vybojoval místo v reprezentaci.

Hlasování pomocí SMS

Tvar SMS pro volbu levého obránce: VIKTORIAmezeraSZmezera 1 8 (1– Zdeněk Böhm, 2 – František Plass, 3 – Petr Uličný, 4 – Jan Berger, 5 – Miloš Paul, 6 – Daniel Šmejkal, 7 – Pavel Horváth, 8 – Petr Jiráček).

SMS pošlete na číslo telefonu: 900 11 04, cena jedné SMS je 4 koruny, hlasovat je možné až do čtvrtka 3. listopadu do 16.00 hodin. Službu zajišťuje ATS Praha.

Hlasovat můžete také zde na webu v pravém sloupci. Hlasování na webu je pouze orientační. O vítězi rozhodnou kupony z novin a SMS hlasy.