Emil FOLTA

Narodil se v roce 1924. V letech 1946 - 1952 odchytal v brance Viktorie a Škody Plzeň sedm prvoligových ročníků. V roce 1948 byl několik měsíců na vojně v prvoligovém ATK Praha a jedenkrát reprezentoval Československo v utkání se Švýcarskem v Basileji (1:1). V první lize odchytal 129 utkání. Zemřel v roce 1992.

František ČALOUN

Narodil se v roce 1938. Odchovanec sušického fotbalu se přes vojnu v Dukle Tachov dostal do tehdejšího Spartaku v roce 1959 a vydržel v něm téměř deset let, z toho tři v první lize. Měl vynikající postřeh, rozhodnost, skvělou chytací techniku. Fanoušci ho milovali pro spolehlivost, ale i pro jeho komické kousky, které vytáčely trenéry.

Josef ČALOUN

Další z dynastie Čalounů, bratranec Františka. Narodil se v roce 1946. Z jihočeské Zlivi narukoval do táborské Dukly, potom chytal za Pardubice a odtud v roce 1970 přestoupil do Škody Plzeň, kde byl deset let brankářskou jedničkou. Elegantní brankářský styl a reflexivní zákroky budily ze sna nejednoho kanonýra. V roce 1977 byl vyhlášen nejlepším brankářem první ligy a chytal za olympijský tým. Za A mužstvo Československa stál v brance v jednom přípravném zápase. Vnejvyšší soutěži odchytal za Plzeň devět sezon a 261 utkání. V roce 1980 přestoupil do Svéradic. Ve Viktorii se už řadu let podílí na výchově brankářů, je asistentem trenéra A mužstva Pavla Vrby.

Petr ČECH

Narodil se v roce 1982, prošel mládeží Viktorie až do dorostu, v jejím dresu ale nenastoupil ani v jednom ligovém zápase, v sedmnácti letech totiž přestoupil do Blšan, později do pražské Sparty a v roce 2002 do Stade Rennes. Po dvou sezonách si ho vybrala anglická Chelsea, jejíž barvy hájí dodnes. Je dlouholetou oporou reprezentace. Všechny pocty a ocenění dosáhl v období až po odchodu z Viktorie Plzeň.

Hlasování pomocí SMS

Tvar SMS pro hlasování brankářů je: VIKTORIAmezeraBRmezera 14 (1– Folta, 2 – F. Čaloun, 3 – J. Čaloun, 4 – Čech), pro pravé obránce je tvar SMS: VIKTORIAmezeraPOmezera 14 (1 – Berka, 2 – Sudík, 3 – Šilhavý, 4 – Rajtoral).

SMS pošlete na číslo telefonu: 900 11 04, cena jedné SMS je 4 koruny, hlasovat je možné až do čtvrtka 13. října do 16.00 hodin. Službu zajišťuje ATS Praha.

Hlasovat můžete také zde na webu v pravém sloupci. Hlasování na webu je pouze orientační. O vítězi rozhodnou kupony z novin a SMS hlasy.