Již počtvrté pořádal basketbalový oddíl Lokomotivy Plzeň mezinárodní Vánoční turnaj pro chlapecké i dívčí týmy ve věkových kategoriích od U11 do U16.

Turnaje se účastnilo 60 týmů a z toho 17 ze zahraničí, konkrétně z Německa, Slovinska a Slovenska. Celá akce proběhla bez komplikací a sklidila pozitivní reakce od všech účastníků.

V nejmladší kategorii chlapců U11 ovládly turnaj naděje pořádajícího oddílu BK Lokomotiva Plzeň.

„Naše kategorie čítala celkem sedm družstev a hrála se systémem každý s každým. Tím pádem jsme mohli srovnat síly se všemi týmy. Se dvěma (Domažlice a Rokycany) se potkáváme v naší krajské soutěži, proti ostatním týmům jsme hráli poprvé. Velmi atraktivní pro nás byly zápasy se zahraničními soupeři (Slovinci, Němci a Slováci). Dokázali jsme porazit všechny soupeře a zaslouženě vybojovali krásné první místo," okomentovala průběh turnaje trenérka Andrea Roubalová.

„Klukům patří velký dík za odehrané zápasy, jelikož do každého zápasu vložili maximum, bojovali a hecovali se navzájem, což bylo pro celý tým takovým hnacím motorem. Velký dík patří také fanouškům, kteří nás po celý turnaj hnali vpřed. Turnaj byl pro nás velkým přínosem, nejen proto, že spousta zápasů byla velmi vyrovnaná a rozhodovalo se až v závěrečných minutách, ale také proto, že jsme se mohli konfrontovat se zahraničním basketbalem," dodala trenérka chlapců Lokomotivy.

Výsledky – kategorie U11 chlapci: 1. BK Lokomotiva Plzeň, 2. KK Šentjur Tajfun, 3. BK Inter Bratislava. U11 dívky: 1. Tigers Basketball Č. Budějovice, 2. DBaK Plzeň, 3. BK Strakonice.

Kategorie U13 chlapci: 1. BK Inter Bratislava, 2. Jižní Supi, 3. BK Klatovy, … 6. BK Lokomotiva Plzeň, 9. BK Lokomotiva Plzeň U12. U13 dívky: 1. Tigers Basketball Č. Budějovice, 2. DBaK Plzeň, 3. BK Strakonice.

Kategorie U15 chlapci: 1. rent4office Norimberk 2, 2. BCM Olomouc, 3. BK Inter Bratislava, … 5. BK Lokomotiva Plzeň, 8. BK Lokomotiva Plzeň U14.

„Náš celek U14 byl účastníkem vánočního turnaje v kategorii U15. Dopředu jsme tak věděli, že výsledkově to nebude nic moc a upřímně řečeno, právě výsledky byly pro nás podružné. Turnaj jsme brali jako perfektní přípravu pro nadcházející část sezony a doufáme, že právě tyto zápasy proti starším, silovějším a rychlejším soupeřům pomohou v dalším růstu všech našich hráčů," uvedl trenér týmu U14 Marek Kozel.

Kategorie U15 dívky: 1. ŽKK Triglav, 2. BK Strakonice, 3. Sokol Kladno. Kategorie U16 chlapci: 1. rent4office Norimberk, 2. BK Lokomotiva Plzeň, 3. BK Mar. Lázně.

„V turnaji nás výrazně prověřil jen tým Norimberku, což je velká škoda. Na druhou stranu si kluci mohli užít pohodové zápasy a turnaj. V utkáních dostali větší příležitost i méně vytěžovaní hráči extraligového týmu, což bylo velkým přínosem," mínil trenér U16 Stanislav Marian.

Kategorie U16 dívky: 1. BC Kolín, 2. BK Lokomotíva Sereď, 3. BK Litomyšl.

„Jsem přesvědčený, že turnaj se po všech stránkách vydařil a jeho účastníci budou na na tuto akci vzpomínat jen v dobrém. Za organizátorský tým mohu stoprocentně říct, že jsme se snažili pro spokojenost všech účastníků udělat maximum.

Troufám si tvrdit, že v pořadí již 5. ročník v letošním roce bude vyvrcholením všech ročníků, a to díky podpoře od FIBA Europe, což doufám, že do Plzně přiláká skutečně atraktivní družstva z celé Evropy," zhodnotil hlavní organizátor turnaje Filip Marian.